Takiej opcji na Facebooku jeszcze nie było. Ma związek z prywatnością

Karol Decka
12.12.2017  14:28
Takiej opcji na Facebooku jeszcze nie było. Może zwiększyć prywatność
Takiej opcji na Facebooku jeszcze nie było. Może zwiększyć prywatność Fot: Pixabay.com

Pozwoli rozwiązać wiele problemów.

Liczne przecieki są dowodem na to, że twórcy Facebooka nieustannie pracują nad wprowadzaniem nowych funkcji w serwisie. Portal stale się zmienia i potrzebne są usprawnienia, które polepszą komfort korzystania z tego medium społecznościowego.

Redaktorzy serwisu thenextweb.com natrafili na kolejną ciekawostkę związaną z komentarzami. Wcześniej udało im się rozpoznać ikonkę pomagającą w oznaczaniu znajomych, grudniowe odkrycie związane jest z prywatnością.

Facebook
Facebook Fot: thenextweb.com

Lepsze zarządzanie prywatnością

Każdy użytkownik będzie mógł dokładnie ustawić kto może zobaczyć dany komentarz pod wpisem. Wcześniej podobny filtr dostępny był wyłącznie podczas publikacji postów. Teraz przed skomentowaniem zdjęcia lub postu, wybierzemy spośród czterech dostępnych opcji: wszyscy, tylko znajomi i autor postu, tylko znajomi, tylko autor postu.

Nie wszystkie opinie przeznaczone są dla każdego użytkownika Facebooka i autorzy tej funkcji dobrze o tym wiedzą. Pod fotką z imprezy będzie można wspominać udaną noc wraz z przyjaciółmi, bez potrzeby angażowania w to innych znajomych lub rodziny.

Podobnie jak wszystkie zmiany, również na tę przyjdzie nam poczekać. Obecnie widzą ją wyłącznie osoby, które znajdują się w grupie testerów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejne „partie” użytkowników uzyskają dostęp do nowej opcji.

Przeczytaj więcej
Komentarze