Twitter wprowadza rewolucyjne zmiany. Nie wszystkim się spodobają

Redakcja
27.09.2017  14:19
Twitter zwiększa limit
Twitter zwiększa limit Fot: East News

Niektórzy uważają, że w ten sposób zniknie najważniejsza cecha tego serwisu.

Szykuje się prawdziwa rewolucja na jednym z popularniejszych portali społecznościowych. Przedstawiciele serwisu Twitter poinformowali, że już wkrótce zostanie zwiększony limit znaków dostępnych do wykorzystania w pojedynczym wpisie.

To spora zmiana, ponieważ do tej pory autorzy myśli musieli używać skrótów i możliwie jak najbardziej skonkretyzować swoją wypowiedź. Teraz do dyspozycji „ćwierkaczy” ma być aż 280 znaków w jednym tweecie. Obecnie limit ten wynosi 140 znaków, czyli o połowę mniej.

Nie wiadomo, kiedy nowa opcja miałaby się pojawić na portalu. Niektóre profile już teraz wyświetlają więcej tekstu, ale jak zapowiedzieli programiści – to jedynie wstępna faza testów. Jeżeli Twitter zdecyduje się na to rozwiązanie, będzie to prawdziwa rewolucja w niektórych krajach.

Nie mieścisz swojego tweeta w 140 znakach? Próbujemy czegoś nowego w ograniczonej rupie użytkowników i podnosimy limit do 280 znaków! Zadowoleni z nowych możliwości? Przeczytajcie więcej na naszym blogu, aby dowiedzieć się więcej – czytamy w oficjalnym wpisie na Twitterze.

Większa swoboda w wyrażaniu opinii

Jak powiedział szef Twittera Jack Dorsey, głównym powodem zmiany jest chęć umożliwienia wyrażania swoich myśli użytkownikom z krajów, w których zbudowanie zdania wymaga użycia większej ilości znaków. O ile w języku angielskim łatwo jest stworzyć krótkie skróty myślowe, tak chociażby w jęz. polskim jest to nieco trudniejsze.

Zmiany nie podobają się wszystkim internautom. Niektórzy zarzucają twórcom Twittera, że portal straci w ten sposób swojego prawdziwego ducha, krótkie wypowiedzi były najważniejszą częścią serwisu.

Zmiany nie będą dotyczyć Japonii, Chin oraz Korei, ponieważ w tych krajach nie odnotowano problemów z chęcią zamieszczenia dłuższej wiadomości. Serwis gsmarena.com podaje, że Azjaci doskonale radzą sobie z wyrażaniem swoich opinii w 140 znakach.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze