Wrzucają snapy i biorą za to hajs. Tyle zarabiają gwiazdy Snapchata

Redakcja
11.10.2017  17:01
Zarobki gwiazd Snapchata
Zarobki gwiazd Snapchata Fot: Pixabay.com

Każdy zaczynał od pobrania aplikacji i założenia w niej konta.

Na byciu internetową sławą można całkiem nieźle zarobić. Niegdyś kieszonkowe nastolatków wynosiło kilka złotych, dzisiaj 13-latkowie zarabiają kilkanaście tysięcy złotych. Wystarczy być popularnym.

Najlepiej zarabiają osoby w wieku od 13 do 19 lat, które wchodzą we współpracę z różnymi firmami. Statystyki średnich zarobków sporządziła agencja Fanbytes, zajmująca się aranżowaniem kontraktów między twórcą internetowym a marką. Z przeprowadzonego przez businessinsider.com.au wywiadu wynika, że serwis Fanbytes zrzesza ponad 1000 influencerów z platformy Snapchat, generując od 10 tysięcy do miliona wyświetleń na każdym z kont.

Hajs musi się zgadzać

Im więcej odbiorców, tym większy zarobek. Doskonale obrazuje to przykład kwot przelewanych na konta internetowych sław. Najniższą stawką przy 10 tysiącach wyświetleń są około 2 tysiące złotych, przy 150 tysiącach obserwujących zarobki mogą wzrosnąć nawet do 24 tysięcy złotych.

Największą bolączką firm jest fakt, że ludzie odruchowo wychodzą z wyświetlanych reklam. Taka kampania traci zatem sens. Większą korzyść przynosi zaproszenie do współpracy znanego influencera, który kilka razy pokaże dany produkt w swoich relacjach. W ten sposób użytkownicy skojarzą popularną osobę z określonym towarem, tym samym zechcą go mieć.

Aby stać się internetowym zjawiskiem, wystarczy mieć odpowiedni pomysł na siebie. Wszyscy zaczynali tak samo – od instalacji i założenia konta w aplikacji Snapchat.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze