Wypożyczalnia gier. EA chce stworzyć swojego Netflixa

Redakcja
22.09.2017  14:41
Netflix z grami
Netflix z grami Fot: East News / Gerald Holubowicz / Polaris

Nie będzie potrzeby kupowania każdego tytułu osobno.

Bardzo możliwe, że już wkrótce gracze będą mogli wypożyczyć dowolną grę z internetowej biblioteki. Electronic Arts pracuje nad gamingowym odpowiednikiem Neflixa.

Aktualnie najczęściej kupujemy gry w wersji cyfrowej, które często dostępne są w różnych promocjach. To spora zmiana, ponieważ jeszcze niedawno głównym kanałem sprzedaży były sklepy stacjonarne. Jak podaje serwis komputerswiat.pl, teraz może przyjść czas na kolejną nowość, a szczegóły na ten temat zdradza jedna z największych firm w branży gier wideo.

Od pewnego czasu tworzymy infrastrukturę, dzięki której przeniesiemy naszą ofertę na całkowicie nowe platformy. Pracujemy nad tym już od około pięciu lat. Moim zdaniem nieunikniona jest sytuacja, w której przemysł gier wideo podąży w tym samym kierunku co przemysł muzyczny i filmowy. To co widzimy w przypadku Netflixa i Spotify zobaczymy też w świecie gier wideo – mówi Chris Evenden z Electronic Arts (komputersiwat.pl).

Nie jest to zupełnie nowy model, ponieważ już teraz można grać w różne tytuły oferowane przez EA w usłudze EA Access na konsolach i Origin Access na komputerach. W ten sposób firma mogła zwiększać swoje doświadczenie na tym polu, aby niebawem zaprezentować nowy projekt.

Obecnie brakuje oficjalnych zapowiedzi na ten temat, więc nie jest znana dokładna data wprowadzenia usługi. Bardzo możliwe, że "elektronicy" potrzebują jeszcze trochę czasu na stworzenie odpowiednich narzędzi.

Przeczytaj więcej
Komentarze