YouTube testuje nową opcję. Użytkownicy nie będą zadowoleni

Redakcja
13.10.2017  13:35
YouTube testuje nową opcję. Użytkownicy nie będą z niej zadowoleni
YouTube testuje nową opcję. Użytkownicy nie będą z niej zadowoleni Fot: Wikimedia.org/SCBY

Zwiększy się zużycie transferu danych.

Wkrótce w aplikacji YouTube pojawi się funkcja, która nie wydaje się być w pełni przydatna. Co więcej, niektórzy użytkownicy mogą ją uznać za zbędną i irytującą. Mowa o automatycznym odtwarzaniu filmów tuż po otworzeniu apki na urządzeniach z systemem Android.

Obecnie trwają testy nowego rozwiązania, dlatego opcja nie jest dostępna dla wszystkich. Redaktorom z serwisu androidcentral.com udało się zaktualizować aplikację do najnowszej wersji, w której pojawiło się to dziwne rozszerzenie.

 

Zużycie transferu

Funkcja polega na automatycznym włączaniu filmów znajdujących się na samej górze proponowanych treści. Oznacza to, że uruchomienie YouTube wiązać się będzie z natychmiastowym odtworzeniem wideo. Może być to problem dla osób z ograniczonym transferem danych, które nie chcą marnować cennych megabajtów na nieinteresujące ich treści.

Na szczęście nową opcję można wyłączyć w ustawieniach, co znacznie uspokoiło część użytkowników. Jak podaliśmy wyżej, funkcja jest w fazie testów. Bardzo możliwe, że twórcy aplikacji zrezygnują z tego rozwiązania, aby nie drażnić „youtubowej” społeczności.

Przeczytaj więcej
Komentarze