14-letnia modelka popełniła samobójstwo. Miała dość hejtu w sieci

Karol Decka
11.01.2018  09:56
14-letnia modelka popełniła samobójstwo. Miała dość komentarzy w sieci
14-letnia modelka popełniła samobójstwo. Miała dość komentarzy w sieci Fot: Facebook.com/Akubra Hats

Rodzice napisali list do wszystkich internautów.

Amy Everett od dziecka miała kontakt z mediami. Jako 8-latka stała się twarzą popularnej w Australii marki Akubra, która zajmuje się sprzedażą stylowych kapeluszy. Klienci pokochali dziewczynkę, przez co szybko zyskała pseudonim „Dolly”, czyli „Laleczka”. Niestety, 14-letnia już Amy popełniła samobójstwo. Przyczyną miały być liczne, negatywne komentarze w sieci.

Chciała uciec od zła przepełniającego ten świat – napisał na Facebooku ojciec dziewczynki.

Tick Everett, ojciec nastolatki, napisał na swoim profilu na Facebooku wzruszający list do wszystkich internautów. Poprosił, aby pomyśleli przed opublikowaniem komentarza w mediach społecznościowych i zaprzestali prześladowania innych. Mężczyzna ma nadzieje, że ocali życie dzieci zmagających się z podobnymi problemami.

Koniec z prześladowaniem

Jak podaje wprost.pl, również firma Akubra odniosła się do tragicznego zdarzenia. W opublikowanym wpisie przedstawiciele marki wzywają do zwracania szczególnej uwagi na to, czy treści napisane przez nas w internecie nie wpłyną źle na drugiego człowieka. Oprócz apelu i kondolencji, we wpisie pojawiły się numery telefonów, pod którymi dzieci mogą znaleźć pomoc.

Prześladowanie jest nieakceptowalne w każdej postaci - komentuje firma kapeluszy (facebook.com/Akubra Hats).

Pod opublikowanym zdjęciem Amy pojawiło się ponad 28 tys. reakcji i prawie 5 tys. komentarzy. Użytkownicy współczują rodzinie i zapowiadają, że będą uważniej obserwować swoje pociechy. Spora część osób pamięta dziewczynkę ze świątecznych reklam z ubiegłych lat.

Zagłosuj

Czy zdarzyło Ci się napisać negatywny komentarz w sieci?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze