Bitcoin zwalnia. Cena Ethereum rośnie w siłę i bije rekord

Karol Decka
10.01.2018  13:18
Bitcoin zwalnia. Cena Ethereum rośnie w siłę i bije rekord
Bitcoin zwalnia. Cena Ethereum rośnie w siłę i bije rekord Fot: Pexels.com

Nadchodzący rok może okazać się bardzo owocny.

Niewiele osób o tym wie, ale świat nie należy wyłącznie do Bitcoina. W sieci istnieją dwie inne duże kryptowaluty – Ethereum oraz ripple. Jedna z nich zanotowała najwyższy jak do tej pory wzrost. Za jeden ether trzeba obecnie zapłać prawie 1,3 tys. dolarów, czyli około 4,5 tys. złotych. To najwięcej w historii, ponieważ jeszcze w grudniu było to około 300 dolarów. Niestety, inne waluty tracą na wartości.

Początek roku dla Ethereum zapowiada się bardzo pozytywnie, ponieważ jak podaje businessinsider.com.pl, od października moneta podrożała o 323,7 proc., co można uznać za ogromny sukces. Styczeń nie jest zbyt łaskawy dla Bitcoina, którego wartość spadła o 8,6 proc.

Nadchodzą wielkie zmiany

Bardzo możliwe, że to nie koniec wzrostów etheru. Spadki innych walut mogą być związane z ogłoszeniem Australijskiego Biura Podatkowego, które zapowiedziało większą kontrolę nad transakcjami kryptowalutowymi. Najwyraźniej inwestorzy postanowili inaczej ulokować swoje oszczędności i wybrali do tego drugi największy cyfrowy pieniądz.

Wszystko wskazuje na to, że będziemy musieli przyzwyczaić się do istnienia wirtualnych monet. Na początku 2017 roku były one jedynie technologiczną ciekawostką, a w grudniu dobiły do wartości nawet 73 tys. złotych za sztukę (Bitcoin). Najbliższe lata mogą sprawić, że kryptowaluty staną się częścią codziennego życia.

Zagłosuj

Czy posiadasz jakieś kryptowaluty?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze