Podał do sądu własną matkę. Wszystko przez jej konto na Facebooku

Karol Decka
12.01.2018  10:03
Podał do sądu własną matkę. Wszystko przez jej konto na Facebooku
Podał do sądu własną matkę. Wszystko przez jej konto na Facebooku Fot: Pexels.com

Nie spodobało mu się to, co udostępniała.

Facebook jest nie tylko źródłem rozrywki i informacji, ale może prowadzić do wielu problemów. Matka 16-letniego chłopaka z Włoch stanęła przed sądem przez zdjęcia, które publikowała na swoim profilu. Kobieta stale udostępniała fotografie syna, aż w końcu miarka się przebrała. Teraz czekają ją konsekwencje.

Jak podaje serwis dailymail.co.uk, we Włoszech doszło do niecodziennej rozprawy związanej z popularnym portalem społecznościowym. Nastolatkowi nie spodobał się fakt, że mama publikuje rodzinne zdjęcia bez jego zgody.

Usunięcie i spora kara

Rzymski sąd postanowił, że kobieta musi usunąć wszystkie zdjęcia i wideo, na których znajduje się młodzieniec. Dodatkowo, ma całkowity zakaz dalszych publikacji materiałów z chłopakiem. Jeżeli dopuści się dodania fotografii lub filmu bez zgody syna, czeka ją kara finansowa w wysokości  10 tys. euro, czyli 41 tys. złotych.

Matka załamała regulamin Facebooka publikując zdjęcia syna bez jego zgody – stwierdził prawnik Giuseppe Croari (euronews.com).

Surowa decyzja związana jest z prawem panującym we Włoszech. Zgodnie z zapisami, każda osoba znajdująca się na danym utworze (zdjęciu lub nagraniu) również posiada prawa autorskie do danej rzeczy. Niedozwolone jest zatem publikowane ich w sieci bez zgody właścicieli. Co więcej, sam regulamin portalu Facebook zakazuje udostępniania zdjęć użytkowników, którzy sobie tego nie życzą.

Zagłosuj

Czy będziesz publikować fotki swoich dzieci?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze