Microsoft Edge najlepszą przeglądarka na świecie? Konkurencję ma zostawiać daleko w tyle

Karol Decka
04.01.2018  14:49
To najlepsza i najbezpieczniejsza przeglądarka. Tak przynajmniej uważają jej twórcy
To najlepsza i najbezpieczniejsza przeglądarka. Tak przynajmniej uważają jej twórcy Fot: Pixabay.com

Twierdzenie wydaje się być lekko naciągane.

Na rynku przeglądarek internetowych nieustannie liderem jest Google Chrome, chociaż coraz więcej osób zaczyna narzekać na zbyt rozbudowaną ilość funkcji. Niestety, ich natłok przyczynia się do szybszego rozładowywania baterii w urządzeniach. Microsoft postanowił przygotować reklamy, które uderzą w największych konkurentów.

Firma przedstawia Microsoft Edge jako najlepszy wybór. Według krótkich filmików, Edge pozwala wydłużyć pracę baterii o 63% w porównaniu do Mozilli Firefox oraz o 19% w porównaniu do Chrome. Jak podaje serwis tabletowo.pl, statystyki wynikają z testu, który polegał na ciągłym odtwarzaniu filmów z serwisów takich jak np. Netflix. Nie sprawdzono zachowania podczas wykonywania innych prac.

Nie jest tak kolorowo

Redaktorzy serwisów takich jak np. dailyweb.pl nie do końca wierzą w przedstawione informacje. Według dziennikarzy, fakt, że Edge potrafi blokować o 18% więcej niebezpiecznych stron niż Chrome wydaje się być naciągany. Zdaniem tabletowo.pl, Google posiada większe zaplecze i wiedzę w tej dziedzinie, w końcu jest właścicielem najpopularniejszej wyszukiwarki.

Osobiście jestem bardzo ciekawa źródła tych statystyk - napisała Katarzyna Mróz (dailyweb.pl).

Energooszczędny, bardziej wydajny i szybszy – taki według Microsoftu jest teraz Edge. Co ciekawe, w kampanii reklamowej nie wspomina się o przeglądarce Opera, która od wielu miesięcy nazywana jest jedną z lepszych i najbardziej innowacyjnych. Czy następca Internet Explorera odniesie jeszcze sukces? Jak widać, firma nieustannie do tego dąży, ale przed nią jeszcze długa droga.

Zobacz reklamy Microsoft Edge:

Przeczytaj więcej
Komentarze