18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sapkowski nie pracuje przy serialu Netflixa. „Adaptacja i oryginał nigdy nie będą takie same”

Redakcja
15.01.2018  17:09
Sapkowski nie pracuje przy serialu Netflixa. „Adaptacja i oryginał nigdy nie będą takie same”
Sapkowski nie pracuje przy serialu Netflixa. „Adaptacja i oryginał nigdy nie będą takie same” Fot: thewitcher.com

Komentarz autora bestsellerów może zdziwić.

Kiedy Netflix zapowiedział serial bazujący na przygodach z „Wiedźmina” zapewniono, że Andrzej Sapkowski pełnić będzie funkcję kreatywnego konsultanta. Twórca wiedźmińskiej serii ma nieco inne zdanie na ten temat, którym podzielił się w wywiadzie. Okazuje się, że pisarz w ogóle nie bierze udziału w pracach nad produkcją.

W przypadku wszystkich adaptacji, czy to pierwszej czy ostatniej, nigdy nie jestem związany z tworzeniem. Z mojej perspektywy książka to książka, a adaptacja to adaptacja. […] Adaptacja i oryginał nigdy nie będą takie same.

Osoba robiąca adaptację musi się na tym znać. Tylko tyle mam do powiedzenia, bo Netflix podpisał ze mną kontrakt, w którym wyraźnie jest powiedziane, że jeśli wyjawię jakiekolwiek informacje o produkcji, poniosę wysoką karę finansową– powiedział Andrzej Sapkowski w rozmowie z Na Ekranie (naekranie.pl).

Media na całym świecie pisały o planach na stworzenie ekranizacji przygód zabójcy demonów. Popularne serwisy typowały aktorów mających wcielić się w wolę wojowników i postaci znane z polskiego bestselleru. Dopełnieniem tej wieści była informacja, iż sam autor książek ma pomagać przy przenoszeniu wiedźmińskiego świata na mały ekran. Jak widać, drogi producentów i Sapkowskiego nieco się rozeszły.

ezgif.com-optimize (3)

To nie pierwszy raz

Stosunek Sapkowskiego do produkcji opartych na jego dziele jest dobrze znany zarówno wiernym fanom sagi, jak i zapalonym graczom. Autor wiele razy wypowiadał się krytycznie na temat gry „Wiedźmin”, polskiego studia CD Projekt RED, której trzy części odniosły międzynarodowy sukces.

Główną producentką serialu dla platformy Netflix jest Lauren S. Hissrich, która ma na swoim koncie takie hity jak „Daredevil” i „The Defenders”. W grudniu 2017 roku Hissrich zdradziła, że prace nad ekranizacją są w początkowej fazie i obecnie kolekcjonuje informacje na temat świata „Wiedźmina”.

Zobacz film dokumentalny o grze "Wiedźmin":

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Netflix cena, oferta

Zagłosuj

Czy zamierzasz obejrzeć serial o „Wiedźminie”?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze