Znany YouTuber żartował z samobójców. Pokazał zwłoki na filmie [DRASTYCZNE WIDEO]

Karol Decka
02.01.2018  14:01
Znany YouTuber żartował z samobójców. Pokazał zwłoki na filmie
Znany YouTuber żartował z samobójców. Pokazał zwłoki na filmie Fot: YouTube.com/Logan Paul

Mężczyzna uwielbia śmiać się z innych.

Amerykański twórca Logan Paul znany jest z zabawnych filmów, które często publikuje na swoim kanale. Swoje poczynania prezentuje nie tylko na YouTube, ale również obserwatorom w aplikacji Snapchat. Do tej pory udało mu się zebrać ponad 15 milionową widownię. Niestety, teraz może ich stracić.

Serwis bbc.com donosi, że Logan opublikował wideo dokumentujące jego wyprawę do Aokigahara w Japonii. Okolica słynie z ogromnej ilości samobójstw, dlatego nazywa się ją „lasem samobójców”. Cierpiący na depresję Japończycy wybierają właśnie ten niesławny las, aby zakończyć swój żywot. 22-latek natknął się na ciało wisielca podczas spaceru i postanowił w zabawny sposób skomentować kołyszące się zwłoki.

Najgorsze jest to, że fanami Logana Paula są młodzi ludzie. Właśnie zobaczyli jak ich idol śmieje się i żartuje z tego, że ktoś odebrał sobie życie. Okropny człowiek - komentuje Francis Maxwell, bloger z Wielkiej Brytanii (twitter.com/francismmaxwell).

Zachowanie 22-latka oburzyło tysiące widzów na całym świecie. Ich zdaniem przekroczył pewną granicę dobrego smaku. Komentujący są zdania, że Logan nie zrozumiał powagi sytuacji i całkowicie zlekceważył problem sporej ilości samobójstw w Japonii. Wideo zniknęło z kanału.

Ej koleś, żyjesz? Czy robisz nasz w ch**a? – krzyczał Logan w stronę zwłok.

Wisielec

Czas na przeprosiny

Niedługo po usunięciu nagrania, YouTuber przeprosił swoich fanów i wszystkich tych, którzy mogli poczuć się urażeni. Sporo użytkowników uznało przeprosiny za zwykły ruch marketingowy, ponieważ mężczyzna zupełnie świadomie żartował z martwego człowieka.

Przepraszam. Nie zrobiłem tego dla wyświetleń, bo i tak je zdobywam. Chciałem zwiększyć społeczną świadomość na temat samobójstw i sposobom ich zapobiegania - napisał Logan Paul na swoim profilu (twitter.com/LoganPaul)

Sprawę skomentował również PewDiePie, jeden z najpopularniejszych YouTuberów. W prześmiewczy sposób naśladował autora filmiku, zwracając uwagę na niepokojące zachowanie Logana.

Wow, znaleźliśmy martwego gościa! Ale szok! Niech no zrobię zbliżenie na niego, żeby mieć to na wideo. Ok ludzie serio, dajcie łapkę w górę jeśli Wam też smutno – napisał prześmiewczo PewDiePie (independent.co.uk).

Jak podaje bbc.com, Japonia ma najwyższy wskaźnik samobójstw w porównaniu do innych rozwiniętych krajów. Powstało wiele badań i raportów, które starają się wyjaśnić to niepokojące zjawisko. W „lesie samobójców” w 2010 roku zabiły się 54 osoby, a 200 przeżyło próbę samobójczą. Od tamtego czasu zaprzestano publikacji dokładnych statystyk.

Zobacz kontrowersyjne nagranie (oryginał został usunięty z YouTube'a):

Skrócona wersja:

Przeczytaj więcej
Komentarze