Zuckerberg ogłosił wielkie zmiany na Facebooku. Spędzimy tam więcej czasu

Karol Decka
12.01.2018  12:38
Zuckerberg ogłosił wielkie zmiany na Facebooku. Spędzimy tam więcej czasu
Zuckerberg ogłosił wielkie zmiany na Facebooku. Spędzimy tam więcej czasu Fot: East News

Część osób ma teraz powód do zmartwień.

Sieć zamarła na chwilę, kiedy Mark Zuckerberg opublikował niecodzienne oświadczenie na swoim profilu. Twórca Facebooka zapowiedział, że serwis czekają ogromne zmiany mające na celu wdrożenie nowego sposobu wyświetlania informacji. Teraz ważniejsza stanie się treść zachęcająca do dyskusji i pogłębiająca relacje z innymi. Oznacza to więcej wpisów znajomych, a mniej informacji ze stron.

Dotarły do nas głosy, że treści ze stron biznesowych, różnych marek i mediów przykrywają wpisy znajomych, które powinny pozwolić na budowanie więzi  – napisał Mark Zuckerberg.

Jak podaje theverge.com, specjalny system ma dawać pierwszeństwo materiałom przygotowanym przez najbliższe osoby, znajomych i przyjaciół. Jeżeli dany post przykuje uwagę użytkowników Facebooka, serwis wyświetli go innym osobom. Mniej popularne informacje mogą w ogóle nie trafić na tablicę.

Więcej czasu i treści

Eksperci sugerują, że zwiększy się ilość relacji na żywo, ponieważ są one chętnie komentowane. Już teraz największy serwis społecznościowy przykłada większą wagę do publikacji w formie wideo, niż w wersji tekstowej. Zdaniem Zuckerberga, taki zabieg zachęci ludzi do rzadszego rozstawania się z serwisem. Stały dostęp do aktywności znajomych ma sprawić, że użytkownicy spędzą więcej czasu na portalu.

Chcemy mieć pewność, że nasz portal jest nie tylko zabawą, ale również pozytywnie wpływ na samopoczucie. Facebook zawsze polegał na zbliżaniu do siebie ludzi – dodał Zuckerberg.

Zmiana może przysporzyć wiele problemów wydawcom serwisów internetowych, który będą musieli opracować nowe sposoby na dotarcie do swoich odbiorców. Również sami użytkownicy odczują wpływ algorytmu na wyświetlaną treść. Może się okazać, że tablicę zaleją nic nieznaczące posty znajomych, a interesujące newsy zostaną zepchnięte na boczny tor.

Zagłosuj

Jakie treści na Facebooku są dla Ciebie ważniejsze?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze