Wirtualna strzelanka z niespotykaną grafiką. Autorami są twórcy gry Metro

Redakcja
14.09.2017  13:08
Wirtualna strzelanka z niespotykaną grafiką Autorami są twórcy gry Metro
Wirtualna strzelanka z niespotykaną grafiką Autorami są twórcy gry Metro Fot: mat. prasowe / 4A Games

Świetna jakość i wciągająca fabuła zachęcają do odwiedzenia postapokaliptycznego świata.

Powstanie okularów wirtualnej rzeczywistości otworzyło furtkę na nowy rodzaj rozrywki. Zaczęto tworzyć gry komputerowe i programy, które pozwalają dosłownie wejść do cyfrowego świata. Wkrótce na sklepowych półkach pojawi się ARKTIKA.1, dostępna wyłącznie na gogle Oculus Rift.

Specjalny sprzęt VR (Virtual Reality) pozwoli na jeszcze głębsze przeżycie fabuły z gry wideo. Doskonała oprawa graficzna to ogromny plus, ponieważ produkcje VR nie zawsze można pochwalić za dobrą jakość prezentowanego świata. Gracz będzie mógł wcielić się w postać człowieka z opuszczonej stacji badawczej, którego zadaniem jest walka z innymi ludźmi o zasoby. Historia opowiada o postapokaliptycznym świecie z roku 2120, kiedy ludzkości zagraża kolejna epoka lodowcowa.

Jak podaje eurogamer.pl, ARKTIKA.1 została stworzona przez 4A Games. Zespół pracował wcześniej nad takimi produkcjami jak: Metro: 2033, Metro: Last Light czy nadchodzący w 2018 roku Metro Exodus. Można powiedzieć, że postapokaliptyczny świat nie ma przed nimi tajemnic, ponieważ każdy z tytułów opowiadał o życiu po wojnie nuklearnej. Wszystkie gry zostały bardzo dobrze przyjęte przez odbiorców, stąd tak duże oczekiwania wobec najnowszego dzieła.

Premiera zapowiedziana jest na 10 października. Gra kosztuje 27 euro, czyli około 116 złotych w zamówieniu wstępnym. Później jej cena wzrośnie do 30 euro, czyli 129 złotych. Warto skusić się na zakup już teraz, aby zaoszczędzić kilka groszy.

Zobacz zwiastun ARKTIKA.1

Przeczytaj więcej
Komentarze