Game Boy może powrócić. Nintendo ma już pierwsze plany

Redakcja
12.10.2017  11:12
Game Boy może powrócić. Nintendo ma już pierwsze plany
Game Boy może powrócić. Nintendo ma już pierwsze plany Fot: flickr.com/Joe Haupt

Czy nowa wersja będzie równie popularna?

Technologiczne media z całego świata donoszą, że Nintendo prawdopodobnie może wkrótce powrócić z odświeżoną konsolą Game Boy. Jakie są dokładne informacje na temat urządzenia?

Szczegółowe dane nie są obecnie znane. Wiadomo, że Niny zastrzegło nowy znak towarowy opierający się na marce Game Boy. Do głównego członu nie dołączono żadnego rozwinięcia, dlatego ciężko jest zgadnąć o jakiej przenośnej konsoli może być mowa. W podpisie produktu brakuje dodatkowego słowa „Classic”, „Color” czy „Advanced”.

Nintendo odświeża swoje konsole

Informacja nie do końca szokuje, ponieważ praktyka reedycji starej konsoli nie jest nowością u japońskiego producenta. Nintendo wydało na rynek NES oraz SNES Classic, które pozwalają na powrót do lat 90-tych. Redaktorzy portalu ubergizmo.com spekulują, że w 2018 roku powitamy odrestaurowaną retro konsolę Nintendo 64.

Rosnąca popularność na specjalne wydania może dodatkowo zachęcać firmę do przypominania o swoich starych sprzętach. Nic więc dziwnego, że chcą sięgnąć po Game Boy’a, który zrewolucjonizował rynek konsol przenośnych.

Zdjęcie dołączone do zastrzeżonego znaku:

Przeczytaj więcej
Komentarze