Oto pokolenie, dla których przyciski są zbędnym przeżytkiem. Nie wiadomo, jak z nich korzystać

Redakcja
25.09.2017  14:07
Oto pokolenie, dla których przyciski są zbędnym przeżytkiem Nie wiadomo, jak z nich korzystać
Oto pokolenie, dla których przyciski są zbędnym przeżytkiem Nie wiadomo, jak z nich korzystać Fot: YouTube.com/Chris Cohoon

Stare czasy trzeba pożegnać już na dobre. Rozpoczęła się era ekranów dotykowych.

W sieci pojawiło się wideo, które może być dowodem na to, że popularne niegdyś zabawki na dobre odeszły już do lamusa. Współczesne dzieci korzystają z tabletów i innych urządzeń dostarczających im różnego rodzaju rozrywki. Jakie musiało być zdziwienie dziewczynki widocznej na filmie, gdy Game Boy nie reagował na dotyk.

Na nagraniu widać, jak kilkulatka trzyma w dłoniach konsolę starszej generacji. Nie potrafi jej obsługiwać, ponieważ stale próbuje przyciskać ruszający się obraz. Jak podkreśla serwis kotaku.com, dziewczynka nie rozumie, że zabawkę obsługuje się guzikami znajdującymi się pod ekranem.

Popularny „artefakt” z lat 90-tych był niezwykle pożądanym obiektem na całym świecie. Mario, Pokemony i wiele innych kultowych już tytułów pojawiło się właśnie na Game Boy’a i jego następców.

Wszystko wskazuje na to, że po urządzeniach z "nie dotykowym ekranem" pozostało już tylko wspomnienie. Na dobre zagościła "era dotykowych ekranów".

Zobacz wideo z dziewczynką:

Przeczytaj więcej
Komentarze