Pokonaj potwory i uratuj dzieciaki. Gra na podstawie serialu Stranger Things

Redakcja
04.10.2017  16:27
Pokonaj potwory i uratuj dzieciaki. Gra na podstawie serialu Stranger Things
Pokonaj potwory i uratuj dzieciaki. Gra na podstawie serialu Stranger Things Fot: Zwiastun serialu "Stranger Things" / Netflix

Idealna rozgrzewka przed drugim sezonem na Netflix.

W związku ze zbliżającą się premierą drugiego sezonu serialu "Stranger Things", twórcy przygotowali specjalną grę wideo, którą można pobrać za darmo na urządzenia mobilne. Za przygotowanie aplikacji odpowiada studio Bonus XP.

Gra jest połączeniem klasycznych retro tytułów takich jak "The Escapists" oraz "The Legend of Zelda". Grafika przypomina tę z konsoli NES, a melodia brzmi zupełnie jak w klasycznych platformówkach. Klimat ma nawiązywać do czasów, w których żyją bohaterowie serialu, gdzie era gier wideo dopiero rozkwitała, a dzieciaki całe dnie spędzały w salonach z automatami.

Gratka dla fanów

Jak podaje serwis neowin.com, "Stranger Things: The Game" pokazuje historię postaci znanych z serialu. Akcja rozgrywa się pod koniec 1983 roku w miasteczku Hawkins. Na początku gracz steruje szeryfem, aby zbadać zagadkowe zaginięcie dzieci. Wszystkie lokacje wzorowane są na tych, które można było zobaczyć na ekranie.

Premiera drugiego sezonu serialu zaplanowana jest na 27 października na platformie Netflix. Wcześniej pojawiły się już specjalne zdjęcia i plakaty zapowiadające nowe przygody bohaterów z Hawkins.

Zobacz zwiastun gry mobilnej:

Przeczytaj więcej
Komentarze