Tak powstały animacje z Mortal Kombat. Wideo zza kulis nagrań aktorów

Redakcja
25.10.2017  12:57
Tak powstały animacje w Mortal Kombat. Wideo zza kulis nagrań aktorów
Tak powstały animacje w Mortal Kombat. Wideo zza kulis nagrań aktorów Fot: YouTube.com/Arquivo Mortal Kombat

W dawnych czasach była to innowacyjna technika.

Motion capture to technika polegająca na dokładnym nagraniu stylu poruszania się aktorów lub kaskaderów, które następnie odwzorowywane są w grach lub na dużym ekranie. Do sieci wyciekło wideo przedstawiające „łapanie ruchów” do pierwszej części Mortal Kombat.

Oryginalna produkcja trafiła na automaty w 1992 roku, które trafiły do sklepów i centrum rozrywki. Niemal natychmiast zyskała ogromny rozgłos dzięki realistycznym bijatykom i możliwości zabicia przeciwnika po wygranej walce. Jak podkreśla serwis mashable.com, większa głębia powstała na podstawie wcześniejszych nagrań zachowania aktorów.

Na nagraniach można zobaczyć takie postaci jak: Scorpion i Sub Zero (Daniel Pesina), Raiden (Carlos Pesina), Sonya Blade (Elizabeth Malecki), Liu Kang, Johnny Cage i Kano. Użytkownik serwisu imgur.com, RambleKhron, uchwycił najlepsze momenty na kilku gifach.

Mortal Kombat doczekało się ekranizacji w 1995 roku, a gry komputerowe wydawane są bez większej przerwy. W 2016 roku na rynek trafił tytuł Mortal Kombat XL.

Zobacz jedno z nagrań:

Przeczytaj więcej
Komentarze