Tamagotchi wracają do sklepów. Do sprzedaży trafi oryginalna wersja sprzed 20 lat

Redakcja
11.10.2017  10:26
Tamagotchi wracają do sklepów. Do sprzedaży trafi oryginalna wersja sprzed 20 lat
Tamagotchi wracają do sklepów. Do sprzedaży trafi oryginalna wersja sprzed 20 lat Fot: YouTube.com/Brandon Salt

Kultowa zabawka będzie cieszyć nowe pokolenie.

Tamagotchi niewątpliwie jest częścią współczesnej popkultury. Miliony dzieci na całym świecie spędzało godziny na karmieniu, wyprowadzaniu i dbaniu o wirtualnego zwierzaka. Namco Bandai ogłosiło, że już niebawem oryginalna wersja zabawki powróci na rynek.

Powrót związany jest z obchodami 20. rocznicy powstania urządzenia. W 1997 roku pojawiła się druga generacja Tamagotchi, która prawie w ogóle nie różniła się od pierwszej. Udoskonalono niektóre funkcje, dodano nowe postaci i lekko zmodyfikowano elementy wyświetlające się na ekranie. Złagodzono również wygląd ikonek, w oryginalnej wersji leczenie dostępne było pod ikonką strzykawki, którą później zmieniono na butelkę z łyżeczką.

Odświeżone Tamagotchi było już dostępne w Japonii, ale amerykański oddział Namco Bandai zdecydował, aby gadżet trafił również do Stanów Zjednoczonych. Według portalu independent.co.uk, sugerowana cena to 15 dolarów, czyli 54 złote. Zabawka ma być idealną kopią tej, która pojawiła się w 1997 roku. Niewykluczone, że produkt trafi również do europejskiej dystrybucji.

Premiera zapowiedziana jest na listopad 2017 roku.

Zobacz wideo o zabawce, którą zna prawie każdy:

Przeczytaj więcej
Komentarze