Żegnaj, Windows Media Player. Najnowsza aktualizacja usuwa kultowy program

Redakcja
11.10.2017  16:02
Koniec Windows Media Player od Microsoft
Koniec Windows Media Player od Microsoft Fot: East News

Program miał swoją premierę w 1991 roku.

Część użytkowników może cieszyć się już najnowszą aktualizacją Windows 10. Internauci zwrócili uwagę na fakt, o którym nie znaleziono żadnej oficjalnej wzmianki. Program Windows Media Player został usunięty z systemu. Czy to koniec kultowego odtwarzacza?

Początki programu sięgają 1991 roku, kiedy w Windows 3.0 pojawiła się pierwsza wersja WMP. Serwis dobreprogramy.pl podaje, że ku zdziwieniu niektórych osób, player „bez pożegnania” zniknął po instalacji Fall Creators Update. Aktualizacja daje użytkownikom wybór. Mogą sami zainstalować program, jeśli planują używać go na swoim komputerze. Wystarczy poszukać go w „Zarządzaniu funkcjami opcjonalnymi”.

Player służył do odtwarzania plików dźwiękowych, w tym piosenek, automatycznie czytał informacje z zładowanej płyty oraz pozwalał na oglądanie filmów.

 

Zmiany w odtwarzaniu muzyki

Pod koniec 2017 roku ogłoszono, że Microsoft połączy siły ze Spotify, oferując swoim użytkownikom nowy sposób na korzystanie ze strumieniowej muzyki. Z tego powodu zrezygnowano z dalszego rozwoju Muzyka Groove, która zainstalowana jest na każdym urządzeniu z Windows 10.

Wcześniej głośnym echem odbił się plan usunięcia programu Paint, który również miał zostać wyrzucony z podstawowej instalacji systemu. Najwyraźniej Microsoft chce dać użytkownikom większy wybór w doborze programów. Możliwe, że programiści będą powoli odchodzić od aktualizowania przestarzałego oprogramowania. Wcześniej firma oficjalnie uśmierciła Windows 10 Phone.

Zobacz kultowe animacje z poprzedniej wersji:

Przeczytaj więcej
Komentarze