Zagrał muzykę z Super Mario na kalkulatorze. Prawdziwy wirtuoz

Redakcja
12.10.2017  15:43
Zagrał muzykę z Super Mario na kalkulatorze. Prawdziwy wirtuoz
Zagrał muzykę z Super Mario na kalkulatorze. Prawdziwy wirtuoz Fot: Pixabay.com / Nintendo

Matematyczny gadżet może wydobyć z siebie 20 różnych dźwięków.

Mówi się, że muzyka może płynąć z serca. Dowodem na to może być pięknie zagrana melodia na kalkulatorach. Utalentowany artysta nie potrzebował wyszukanego instrumentu, aby idealnie odwzorować motyw przewodni z gry Super Mario Bros.

Serwis theverge.com opisuje niecodzienne wykorzystanie matematycznego gadżetu przez osobę z kanału na YouTube „It’s a small world”. Na nagraniu można zobaczyć cztery specjalnie zaprogramowane kalkulatory, które wydają dźwięki podczas wykonywania obliczeń. Zwinne klikanie na przyciski pozwoliło odtworzyć melodię z pierwszej gry Super Mario Bros.

Zrobili specjalny kalkulator

Chińska firma Jia Ling Tong produkuje kalkulatory, w których zaprogramowano 20 różnych dźwięków. Do takiego rozwiązania zmusiła ich rosnąca popularność chęci gry na tym sprzęcie. Producent uległ oczekiwaniom klientów i w ten sposób przyrząd do obliczeń zmieniono w instrument.

Być może w przyszłości producenci muzyczni zobaczą potencjał kryjący się w kalkulatorach. Wtedy „matma” będzie rządzić nie tylko jako dziedzina nauk, ale również część muzyki elektronicznej.

Zobacz jak muzyka z Mario brzmi na kalkulatorze:

Praktyka czyni mistrza, tutaj usłyszysz inne utwory:

Przeczytaj więcej
Komentarze