Elon Musk wystrzeli rakietę na Marsa. Wiemy, co będzie na pokładzie

Redakcja
04.12.2017  12:39
Elon Musk wystrzeli rakietę na Marsa. Wiemy, co będzie na pokładzie
Elon Musk wystrzeli rakietę na Marsa. Wiemy, co będzie na pokładzie Fot: YouTube.com/SpaceX

Milioner dokładnie zaplanował każdy szczegół podróży.

Elon Musk nie zmienia swoich planów dotyczących kolonizacji Marsa. Założyciel firmy SpaceX ogłosił, że pierwszy lot odbędzie się już w styczniu 2018 roku. Zdecydowano również, co znajdzie się na pokładzie kapsuły. Wybór może zdziwić, ponieważ postawiono na elektryczny samochód Tesla Roadster.

Dlaczego auto będzie pierwszym pasażerem rakiety Falcon Heavy? Serwis komputerswiat.pl wyjaśnia, że decyzja została bardzo dobrze przemyślana. Misja nie ma na celu dostarczenia luksusowego samochodu na Marsa, a sprawdzenie zachowania maszyny przy znacznym obciążeniu. Naukowcy są pewni, że podczas dziewiczego lotu nie wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Ładunkiem będzie mój Tesla Roadster w kolorze wiśniowym, grający utwór Space Oddity [David Bowie]. Celem jest orbita Marsa. [Samochód] będzie w kosmosie przez miliardy lat, jeśli nie wybuchnie podczas startu - napisał Elon Musk na swoim profilu na Twitterze.

Podbój kosmosu

Falcon Heavy składa się z trzech rakiet Falcon 9 i zostanie wystrzelony z Centrum Kosmicznego im. Johna F. Kennedy’ego, gdzie swój początek miała misja Apollo 11. Będzie to pierwszy krok w stronę Czerwonej Planety, ponieważ jako cel lotu ustalono właśnie Marsa.

Milioner poważnie myśli o swoich projektach związanych z kosmosem. Całkiem niedawno zaprezentował specjalny skafander, który służyć będzie astronautom. Zdecydowanie różni się od tego, z którego korzysta obecnie NASA na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jest lżejszy i wygodniejszy.

Uwielbiam lakier na tym Roadsterze - czy premier Japonii nie dostał modelu o tym samym kolorze? - zapytała jedna z internautek na Twitterze.

Czerwony samochód dla Czerwonej Planety - dodał Elon.

Przeczytaj więcej
Komentarze