IPhone 8 wpadł w ręce ekstremalnych testerów. Lepiej nie robić tego w domu

Redakcja
26.09.2017  17:17
Test wytrzymałości iPhone 8
Test wytrzymałości iPhone 8 Fot: East News

Smartfon został wystawiony na ciężką próbę. Czy udało się mu wyjść z tego cało?

Podczas prezentacji Apple zapowiadało, że najnowszy iPhone 8 będzie jeszcze bardziej wytrzymały. Nowa technologia oraz wyjątkowo twarde szkło (niespotykane wcześniej w smartfonach) miały zapewnić bezpieczeństwo i ograniczenie uszkodzeń, na które narażone może być urządzenie. Niestety, w internecie pojawiło się mnóstwo zdjęć pękniętej obudowy. Testerzy postanowili to sprawdzić.

Szklana obudowa umożliwia bezprzewodowe ładowanie, dodatkowo zwiększając odporność na zniszczenia. Przynajmniej w teorii i materiałach reklamowych. Prawda jest nieco inna, o czym wspomina strona Time.com. Wideo-test dowiódł, że istnieją wypadki, z których telefon nie wyjdzie cały.

 

Próba wytrzymałości

Kanał SquareTrade na YouTube udostępnił wideo, które przedstawia szereg prób, jakim został poddany najnowszy iPhone. „Ósemka” została zrzucona z około 1,8 metra, a następnie wystrzelono ją z procy, przez co osiągnęła prędkość 35 km/h. W obu przypadkach nie wyglądało to zbyt korzystnie dla cacka z Cupertino.

Zarówno ciemny jaki jasny model niemal całkowicie straciły swój piękny wygląd. Obudowa przypominała pajęczynę, a niektóre elementy połamanego szkła narażały użytkownika na skaleczenie. Wideo nie skupia się jedynie na produkcie Apple. W testach sprawdzono również jak radzi sobie Samsung Galaxy Note 8, ale efekt był podobny lub ten sam.

Zobacz wideo z testem wytrzymałości nowego iPhone 8:

Przeczytaj więcej
Komentarze