IPhone nie radzi sobie z prostym dodaniem trzech cyfr. Wymagana kolejna aktualizacja

Redakcja
24.10.2017  14:53
IPhone nie radzi sobie z prostym dodaniem trzech liczb. Wymagana kolejna aktualizacja
IPhone nie radzi sobie z prostym dodaniem trzech liczb. Wymagana kolejna aktualizacja Fot: Pexels.com

Czy Apple próbuje stworzyć nową matematykę?

Rok 2017 nie jest dobrym czasem dla Apple. Po zapowiedzi nowego iPhone pojawiły się pierwsze problemy z dostępnością urządzenia, następnie w sieci pojawiły się zdjęcia wybuchających telefonów, nad firmą wisi pozew w sprawie domniemanej kradzieży nazwy, a to nie koniec złych wiadomości.

Użytkownicy najnowszego oprogramowania iOS 11 są pewni, że system zbyt szybko trafił w ręce zwykłych zjadaczy chleba. Pojawiły się głosy mówiące o zbyt dużym poborze energii, „zamrożeniu” ekranu i wielu innych nieprawidłowościach. Teraz pojawił się błąd związany z liczeniem, o którym napisał portal spidersweb.pl.

Nowa matematyka

iPhone i inne urządzenia nie są w stanie obliczyć prostego równania matematycznego, a dokładniej „1+2+3”. Dodawanie jest dla iOS 11 niewykonalne. Bardzo możliwe, że Apple próbuje odkryć tę dziedzinę nauki na nowo. Wynik często wynosi 23 lub 24, zamiast po prostu 6.

Apple jest świadome problemów. Wydano już łącznie trzy poprawki do aktualizacji, o kolejnych numerach 11.0.1, 11.0.2 oraz 11.0.3. Wszystko wskazuje na to, że na trójce z tyłu się nie skończy i w najbliższym czasie przybędzie jeszcze kilka numerów.

Przeczytaj więcej
Komentarze