Jobs i Gates wychowywali swoje dzieci bez technologii. To ostrzeżenie

Redakcja
25.10.2017  14:41
Jobs i Gates wychowywali swoje dzieci bez technologii. To ostrzeżenie
Jobs i Gates wychowywali swoje dzieci bez technologii. To ostrzeżenie Fot: East News

W ich domach panowały surowe zasady.

Steve Jobs i Bill Gates podczas licznych wywiadów ujawniali, że trzymali swoje pociechy z dala od rozwijającej się technologii i wszystkich gadżetów z nią związanych.

Z badań przytoczonych na portalu independent.co.uk wynika, że ryzyko wystąpienia depresji u nastolatków wzrasta o 27 procent, jeżeli regularnie korzystają z mediów społecznościowych. Natomiast dzieci używające smartfonów ponad 3 godziny dziennie, narażone są na wystąpienie skłonności samobójczych.

Nie było kolorowo

W 2011 roku Steve Jobs wyjawił nieco informacji na temat swojego życia prywatnego. Opowiedział o tym, jak zakazał swoim pociechom używania iPadów. Ówczesny właściciel Apple jasno podkreślił, że w jego domu panują określone zasady związane z korzystaniem z technologii.

Szef firmy Microsoft zdradził natomiast, że zauważył niekorzystny wpływ gier wideo na swoją córkę, dlatego postanowił wprowadzić czasowe ograniczenia w korzystaniu z tego typu rozrywek. Dodał także, że dzieci otrzymały swoje pierwsze telefony dopiero w wieku 14 lat, czyli znacznie później, niż dzieje się to w obecnych czasach.

Skoro światowi liderzy technologicznego rynku zrezygnowali z zaznajomienia dzieci ze swoimi produktami, coś musi być na rzeczy.

Przeczytaj więcej
Komentarze