Koniec z siorbaniem. Powstał widelec wygłuszający dźwięki

Redakcja
27.10.2017  16:45
Koniec z siorbaniem. Powstał widelec wygłuszający dźwięki
Koniec z siorbaniem. Powstał widelec wygłuszający dźwięki Fot: YouTube.com/ 日清食品グループ公式チャンネル

Jedzenie wśród większej grupy osób przestanie być problemem.

Koniec z nieprzyjemnymi odgłosami podczas jedzenia. Japończycy wpadli na pomysł, który może pozwolić na większy komfort w czasie spożywania posiłków. Wygłuszający widelec na zawsze zmieni teraźniejszą gastronomię.

W japońskim menu znajduje się mnóstwo potraw z makaronem. Niestety, dźwięki wydawane w trakcie wkładania go do ust potrafią zdenerwować każdego. Stąd pomysł na wyjątkowy sztuciec. Inteligentny widelec ma wbudowany mikrofon, dzięki czemu wychwytuje nieprzyjemne dla otaczających nas osób dźwięki.

 

Widelec przyszłości

Dane przesyłane są do znajdującego się obok smartfona, który analizuje częstotliwość i moc siorbania. Jak wyjaśnia serwis odditycentral.com, w tym samym czasie odtworzona zostaje odpowiednia melodia, aby idealne zagłuszyć odgłosy jedzenia. W ten sposób maskowane są nieprzyjemne dźwięki.

Koszt jednego widelca Otohiko to około 130 dolarów, czyli 476 złotych. Niestety, zamówienia ograniczone zostały do 5000 sztuk, aby sprawdzić popularność nowego wynalazku. Jeżeli produkt się nie przyjmie, stanie się jedynie technologiczną ciekawostką.

Zobacz wideo reklamujące widelec:

Przeczytaj więcej
Komentarze