Konsola SNES Classic Mini została zhakowana. Nintendo zostawiło w niej wiadomość

Redakcja
10.10.2017  13:15
Konsola SNES Classic Mini została zhakowana. Nintendo zostawiło w niej wiadomość
Konsola SNES Classic Mini została zhakowana. Nintendo zostawiło w niej wiadomość Fot: mat. promocyjne / Nintendo

Zabezpieczenia rozkodowano w tydzień po premierze.

Nintendo od jakiegoś czasu odświeża swoje konsole z minionych epok gier wideo. Na sklepowe półki trafiło odświeżone urządzenie NES Classic z 1985 roku oraz SNES z 1990 roku. Hakerom w tydzień po premierze udało się złamać zabezpieczenia. Wszystko wskazuje na to, że firma była na to gotowa.

Konsola SNES Classic Mini w odświeżonym wydaniu nie ma możliwości czytania „dyskietek”. Wybrane tytuły zostały wgrane w pamięć systemu, aby gracze mogli wybierać spośród takich gier jak The Legend of Zelda, Super Mario World czy 19 innych. Niestety, liczba ta mogła być imponująca w latach 90-tych, ale teraz wygląda dość ubogo.

Nintendo zostawiło wiadomość

Nie wszystkim odpowiada ilość dostępnych pozycji. Jak donosi serwis theverge.com, informatyk o pseudonimie Cluster z serwisu Reddit.com wdarł się do wnętrza konsoli. Ku jego zdziwieniu, na ekranie pojawiła się wiadomość od twórców urządzenia.

Ciesz się tym Mini. Odłącz się od teraźniejszości i wróć do lat 90-tych – brzmi informacja wyświetlająca się po złamaniu zabezpieczeń.

Firma widziała, że prędzej czy później komuś uda się uruchomić dodatkowe funkcje konsoli. Postanowili w dość uszczypliwy sposób przypomnieć, że reedycja ma służyć rzuceniu się w wir nostalgii, a nie instalacji własnych programów. Warto pamiętać, że modyfikowanie sprzętu nie zawsze jest w pełni legalne.

Przeczytaj więcej
Komentarze