Korzystanie z iPhone'a X zimą to horror. Smartfon odmawia posłuszeństwa

Redakcja
10.11.2017  15:11
Zima dla posiadaczy iPhone'a X będzie horrorem. Smartfon odmawia posłuszeństwa
Zima dla posiadaczy iPhone'a X będzie horrorem. Smartfon odmawia posłuszeństwa Fot: East News

Kolejne problemy najnowszego produktu "jabłka".

Coraz więcej użytkowników skarży się na nieprawidłowe działanie swojego telefonu. Według napływających zewsząd informacji, iPhone X ma spore problemy z działaniem po szybkiej zmianie temperatury. Kiedy właściciele wychodzą na zewnątrz ze smartfonem w dłoni – ekran przestaje reagować.

Zauważyłem, że mój ekran mojego iPhone’a X przestaje działać, gdy tylko wyjdę z nim na zewnątrz. Wystarczą dosłownie dwie sekundy w zimnie. Próbowałem przesuwać strony internetowe, ale wyświetlacz w ogóle nie rejestrował ruchów mojego palca. Czy ktoś miał podobny problem? - napisał użytkownik o pseudonimie darius214 w serwisie reedit.com.

Najnowsze „dziecko” Apple najwyraźniej nie lubi zimna. Brytyjski serwis independent.co.uk donosi o dostępnych w internecie recenzjach, z których wynika, że przy zmianie otoczenia urządzenie zaczyna działać w nietypowy sposób. Ekran dotykowy nie reaguje lub znacznie zwalnia się jego reakcja na dotyk.

Chcą naprawić błąd

Firma jest już świadoma ryzyka usterki. Z oficjalnego komunikatu wynika, że to nie wada konstrukcyjna. Najwyraźniej iPhone X ma pewną lukę w systemie, która w jakiś sposób zakłóca pracę urządzenia przy nagłym spadku temperatury. Póki co radzi się, aby odczekać parę chwil po wejściu z chłodnego miejsca do domu lub tuż po wyjściu na zimne powietrze.

Wiemy o przypadkach, w których ekran iPhone’a X przez chwilę nie działa na dotyk po szybkiej zmianie otoczenia na zimniejsze. Po kilku sekundach wyświetlacz ponownie wróci do pełnej sprawności. Naprawimy ten błąd w nadchodzącej aktualizacji systemu - komentują sprawę przedstawiciele Apple (independent.co.uk).

To nie pierwsze problemy „dziesiątki”. Wcześniej informowaliśmy o problemach prawnych w związku z wykorzystaniem nazwy Animoji. IPhone 8 z kolei ma na swoim koncie więcej wpadek, jak na przykład nieustannie wybuchające baterie.

Przeczytaj więcej
Komentarze