Luksusowa łódź podwodna dla bogaczy. Ma kosztować prawie 15 milionów złotych

Redakcja
05.10.2017  12:56
Luksusowa łódź podwodna
Luksusowa łódź podwodna Fot: mat. prasowe / Aston Martins

Nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na zwiedzanie morskiego dna.

Firma Aston Martin przygotowała projekt luksusowej łodzi podwodnej o nazwie Projekt Neptune. Cacko ma być przeznaczone dla zamożnych klientów, którzy będą w stanie zapłacić za niego 4 miliony dolarów, czyli ponad 14,6 mln złotych. Partnerem Martina jest firma specjalizująca się w tematyce wodnych pojazdów - Triton Submarines.

Łodzie podwodne kojarzą się najczęściej z wielkim, czarnym klockiem, który wynurza się jednie raz na jakiś czas i spędza wiele godzin tuż przy ciemnym dnie. Jak podaje serwis autoweek.com, Aston Martin postanowił to zmienić. Firma znana z jest z tworzenia luksusowych pojazdów dla bogatej klienteli. Piękne samochody tej marki można podziwiać w filmach o agencie 007.

 

Luksusowa łódź podwodna

Projekt Neptune będzie mógł zabrać na pokład trzy osoby, a projektem wnętrza zajmą się designerzy z Aston Martin, a nad sprawami technicznymi czuwać będą inżynierowie z Triton Submarines. W efekcie tej współpracy powstanie luksusowa łódź podwodna z pięknym wykończeniem. Firma deklaruje, że rocznie zbuduje tylko 12 sztuk pojazdów, co daje jedną co miesiąc.

Bardzo możliwe, że Projekt Neptune zawita w nowej części przygód tajnego agenta. James Bond powróci na ekrany 8 listopada 2019 roku. Obecnie nie są znane szczegóły fabuły filmu.

Przeczytaj więcej
Komentarze