Microsoft przyznaje się do porażki. Windows Phone się nie przyjął

Redakcja
09.10.2017  10:11
Microsoft przyznaje się do porażki. Windows Phone się nie przyjął
Microsoft przyznaje się do porażki. Windows Phone się nie przyjął Fot: Pexels.com

Nie każdy potrafi przyznać się do błędu.

Nie często zdarza się, że twórcy konkretnego projektu otwarcie przyznają się do błędu. Joe Belfiore, wiceprezes działu zajmującego się sprzętami w Microsoft, publicznie uznał Windows Phone za porażkę. Jak sam tłumaczy, system się nie przyjął.

Windows 10 Mobile miał być oprogramowaniem, które stałoby ramię w ramię z Androidami oraz iOS. Serwis theverge.com przypomina, że firma przejmując dział sprzętowy Nokii wyprodukowała całą serię smartfonów Lumia. Niestety, okienkowy system nie przypadł do gustu użytkownikom przyzwyczajonym do innego sposobu korzystania z urządzeń mobilnych.

Próbowali wszystkiego

Uboga biblioteka aplikacji również nie działała na korzyść oprogramowania od Microsoftu. Jak podaje sam Belfiore, próbowano zachęcić programistów pieniędzmi, ale nie przyniosło to zamierzonego efektu. Firmy nie chciały inwestować w rozwój apek, które nie trafią do szerszego grona odbiorców. W ten sposób pomimo ogromnych chęci i wsparcia giganta z Redmond, Windows Phone odniósł porażkę.

BARDZO MOCNO staraliśmy się pobudzić programistów do działania. Dawaliśmy pieniądze, pisaliśmy aplikacje za nich. Ilość użytkowników była zbyt mała, aby firmy chciały w to inwestować. :(

Teraz system został oficjalnie uśmiercony. Belfiore zaznacza, że wciąż będą pojawiać się poprawki błędów, aktualizacje i usprawnienia, ale nie powinniśmy spodziewać się żadnych nowości związanych z Windows 10 Mobile/Windows Phone. Platforma nie będzie już rozwijana.

W skrócie oznacza to, że kafelki na smartfonach umarły już na zawsze. Prawdopodobnie nie zobaczymy ich na nowym sprzęcie.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze