NASA potwierdza. Ważna przesyłka poleci na stację kosmiczną

Karol Decka
14.12.2017  11:04
NASA potwierdza. Ważna przesyłka poleci na stację kosmiczną
NASA potwierdza. Ważna przesyłka poleci na stację kosmiczną Fot: Pixabay.com

O misji napisały media na całym świecie.

Mogłoby się wydawać, że ziemska codzienność jest czymś obcym dla astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Istnieje przekonanie, że naukowcy zajmują się wyłącznie pracą i badaniem rzeczy związanych z kosmosem. Okazuje się, że znajdują też czas na przyjemności.

Nową misją NASA będzie dostarczenie na stację kopii filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”. Według serwisu ign.com, wysyłkę umożliwiło porozumienie z firmą Disney, ponieważ ósmą część sagi można obecnie zobaczyć jedynie w kinach. Informacja została oficjalnie potwierdzona.

Gwiezdne wojny - Rey

Możemy potwierdzić, że załoga będzie mogła zobaczyć film na orbicie. Nie posiadamy jeszcze dokładnego harmonogramu. Najczęściej filmy dostarczane w wersji cyfrowej, a astronauci mogą odtworzyć na laptopach lub projektorze, który znajduje się na pokładzie – mówi Dan Huot, przedstawiciel NASA (inverse.com).

Nie wiadomo, kiedy dokładnie produkcja poleci ku gwiazdom. Oglądanie kinowego hitu w nieważkości z pewnością przebija wszystkie możliwości seansów 4D. Naukowcy będą musieli jeszcze trochę poczekać, ponieważ tak dużą ilość danych można wysłać wyłącznie na pokładzie rakietowego transportu. Dostępna technologia nie pozwala na transfer większych plików między Ziemią a stacją kosmiczną. Ponad 2-godzinny film z pewnością nie należy do "lekkich".

Zobacz zwiastun filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”:

Przeczytaj więcej
Komentarze