Niemcy zakazują dzieciom korzystania ze smartwatchy. Powód jest zadziwiający

Redakcja
20.11.2017  12:08
Niemcy zakazują dzieciom korzystania ze smartwatchy. Powód jest zadziwiający
Niemcy zakazują dzieciom korzystania ze smartwatchy. Powód jest zadziwiający Fot: Pixabay.com

Dodatkowo, nakazano zniszczyć zakupiony wcześniej sprzęt.

Młodzi Niemcy nie będą mogli cieszyć się z inteligentnych zegarków, ponieważ Federalna Agencja Sieci zakazała dzieciom korzystania ze smartwatchy. Powodem ma być narażenie na niebezpieczeństwa związane ze szpiegowaniem.

Istnieje ryzyko naruszenia prywatności słabo zabezpieczonych „smart” urządzeń. To bardzo niepokojące, biorąc pod uwagę dziecięce zegarki z funkcją GPS – powiedział Ken Munro, ekspert ds. bezpieczeństwa w Pen Test Partners (bbc.com).

Niemieckie przepisy dotyczące prywatności są dość surowe. Jak podaje serwis telepolis.pl, nielegalne jest chociażby nagrywanie osób bez zgody wszystkich uczestników rozmowy. Sugeruje się, że dziecięcy smartwatch jest urządzeniem łatwym do zhakowania, co może doprowadzić do niekontrolowanego szpiegowania najmłodszych.

Zegarki podsłuchują najmłodszych

Według bbc.com, część rodziców wykorzystywała sprzęt do podsłuchiwania swoich pociech w czasie wolnym oraz w szkole. Dorośli chcieli się również upewnić, że nauczyciele przekazują potomkowi odpowiednią wiedzę, dlatego uważnie przysłuchiwali się im zdalnie z domów.

Agencja zasugerowała, aby zniszczyć zakupione już zegarki. W ten sposób opiekunowie będą mogli być pewni, że osoby trzecie nie włamały się do urządzenia noszonego przez dziecko. To nie pierwszy raz, kiedy wydawane jest podobne ostrzeżenie. Wcześniej zakazano zabawy lalką z dostępem do internetu, ponieważ nosiła za sobą ryzyko podsłuchu.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze