Nowe USB ujrzało światło dzienne. Prędkość transferu powala

Redakcja
28.09.2017  16:24
USB 3.2 będzie pojawiać się w nowym sprzęcie
USB 3.2 będzie pojawiać się w nowym sprzęcie Fot: fllickr.com/stvcr

Przesyłanie danych stanie się jeszcze prostsze.

Świat nieustannie pędzi do przodu, a ciekawe wynalazki zostają na stałe wprowadzone do codziennego życia. Tak jest w przypadku nowego złącza USB, które właśnie oficjalnie stało się standardem. Oznacza to, że najnowszy sprzęt powinien opierać się właśnie na tym rozwiązaniu.

Jak podaje serwis benchmark.pl, organizacja USB Implementers Forum poinformowała, że USB 3.2 trafia na rynek. Inżynierom udało się ulepszyć szybkość przesyłania danych do 10 Gb/s za sprawą zamontowania dwóch linii o przepustowości 5 Gb/s. Oznacza to, że nie zdążymy mrugnąć podczas przenoszenia zdjęć z telefonu na komputer.

Szybszy transfer danych

Dawniej mogliśmy podłączać urządzenia kablem USB np. do komputera, wymiana plików trwała bardzo długo, a ładowanie telefonu było niemożliwe. Później pojawiły się kolejne wersje umożliwiające uzupełnienie baterii i szybsze przerzucanie dokumentów. Transfer danych w USB 3.2 ma być błyskawiczny.

Warto zaznaczyć, że USB 3.2 będzie kompatybilne tylko z urządzeniami, w których zastosowano to rozwiązanie. Zatem zarówno komputer jak i telefon, muszą mieć wbudowane wejście o wersji 3.2.

W ten sposób nowy rodzaj USB może stać się konkurencją dla rozwiązania o nazwie Thunderbolt. Ta technologia daje możliwość przesyłu z prędkością do 40 Gb/s. Niestety, nie jest dostępna dla wszystkich.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze