Odtajniono zawartość komputera Bin Ladena. Filmy, gry i wideo z YouTube'a

Redakcja
02.11.2017  12:19
Odtajniono zawartość komputera Bin Ladena. Filmy, gry i wideo z YouTube'a
Odtajniono zawartość komputera Bin Ladena. Filmy, gry i wideo z YouTube'a Fot: East News

Jego zainteresowania były dość ciekawe.

Amerykanie podzielili się ze światem informacjami na temat materiałów, które posiadał na swoim komputerze Osama Bin Laden. Opublikowane przez CIA dane potrafią zaskoczyć. Wszystko wskazuje na to, że terrorysta lubił zachodnie filmy, japońskie gry erotyczne i popularne filmy z YouTube.

Z odtajnionego raportu możemy dowiedzieć się, że organizacja bardzo dokładnie przeskanowała urządzenia należące do zbrodniarza. Znaleziono w nich pliki audio, wideo, dokumenty i różne zdjęcia. Wśród nich znajdowały się hity, takie jak film „Resident Evil” oraz animacje „Mrówka Z” i „Auta”.

Bin Laden pogrywał również w gry ze starych konsol, w których głównymi bohaterkami są nagie japonki zakrywające swoje piersi. Były to najczęściej tytuły o tematyce erotycznej. Pogrywał również w takie produkcje jak Zuma Deluxe oraz Sniper Elite: Nazi Zombie Army 2. Oprócz prostych rozrywek, przywódca zamachowców posiadał pliki pdf na temat Illuminati.

Oglądał wirale

Na dysku znaleziono także wideo pobrane z serwisu YouTube. Mowa o popularnym „Charlie Bit My Finger” z 2007 roku, które uznawane jest za pierwszy „wiral” na świecie. Jak podaje huffingtonpost.com, ojciec chłopców skomentował sprawę. Jest zszokowany faktem, że Bin Laden oglądał film z jego synami.

Ciężko sobie wyobrazić, że w jednym momencie [Bin Laden] planował okrutne rzeczy, aby minutę później śmiać się z rodziną przy tym wideo – komentuje Davies-Carr, autor filmu „Charlie Bit My Finger” (huffingtonpost.com).

Co ciekawe, w kolekcji znajdował się film dokumentalny o Bin Ladenie autorstwa BBC oraz materiały z YouTube nawiązujące do ataku na World Trade Center. Były to nagrania mówiące o teoriach spiskowych na temat tego, że zamach na wieżowce w Nowym Jorku był działaniem amerykańskich służb.

Przeczytaj więcej
Komentarze