Pojawiła się nowa orientacja seksualna. Ma związek z robotami

Redakcja
04.12.2017  10:01
Pojawiła się nowa orientacja seksualna. Ma związek z robotami
Pojawiła się nowa orientacja seksualna. Ma związek z robotami Fot: East News

Bliskość z człowiekiem to dla nich za mało.

W dzienniku „Journal of Sexual and Relationship Therapy” opublikowano wyniki badań dotyczących rozwijającego się zjawiska. Możliwe, że wkrótce pojawi się nowa orientacja seksualna – digiseksualizm, czyli miłość do robotów.

Jak podaje serwis ibtimes.com, uczeni z uniwersytetu University of Manitoba w Winnipeg w Kanadzie badali wpływ inteligentnych maszyn na seksualność człowieka. Odkryto, że wkrótce ludzie wykształcą coś w rodzaju pociągu do mechanicznych kochanków. Wszystko za sprawą rosnącego zainteresowania seks-robotami.

Ludzie zaczną tworzyć coś w rodzaju silnej więzi z robotami. Maszyny będą idealnie dopasowane do potrzeb człowieka i zrobią rzeczy, których ludzki partner nie jest w stanie wykonać. Z tego powodu część osób wybierze roboty, jak swoich seks-partnerów – komentują naukowcy w swojej pracy (tandfonline.com).

 

Związki z robotami

Powstaje coraz więcej androidów, które w różny sposób reagują podczas zbliżenia. Niektóre z nich są nawet zdolne do odwzajemniania uczuć i symulowania przyjemności ze zbliżenia. W Niemczech powstał już dom publiczny, gdzie stałymi rezydentkami są robo-prostytutki.

Doktorzy Neil McArthur i Markie Twist twierdzą, że niebawem część osób poczuje pragnienie zaspokajania potrzeb robotów. W ten sposób wykształci się digiseksualizm, na który psycholodzy i terapeuci z całego świata powinni być już gotowi.

Przeczytaj więcej
Komentarze