Policjanci będą latać jak w "Gwiezdnych wojnach". Motocykle unoszące się nad ziemią

Redakcja
16.10.2017  13:26
Policjanci będą latać jak w "Gwiezdnych wojnach". Motocykle unoszące się nad ziemią
Policjanci będą latać jak w "Gwiezdnych wojnach". Motocykle unoszące się nad ziemią Fot: YouTube.com/HOVERSURF OFFICIAL / Dubai Police

Funkcjonariuszom nie straszne będą już korki.

Przyszłość jest już blisko, a wizja superszybkich radiowozów dla policjantów może wkrótce stać się rzeczywistością. Funkcjonariusze z Dubaju odbyli pierwsze ćwiczenia z nowym wynalazkiem wyjętym prosto z "Gwiezdnych wojen".

Szybkie motocykle zaprezentowano podczas technologicznych targów Gitex, które odbywają się w Dubai World Trade Center na początku października. Przedstawiony pojazd ciężko jest nazwać dwukołowcem lub jednośladem, ponieważ nie posiada żadnych kół. Bliżej jest mu do latającego drona, ponieważ duże śmigła zastąpiły opony.

 

Pojazdy jak z przyszłości

Hoversurf Scorpion potrafi unosić się prawie 5 metrów nad ziemią. Z dokładnej specyfikacji podanej przez serwis alarabiya.net wynika, że „hovermotocykl” zasilany jest prądem elektrycznym, a spora bateria pozwala na nieprzerwane działanie przez 25 minut.

Możliwe jest zatankowanie go paliwem, co zwiększy czas pracy do godziny. Latający motocykl jest w stanie rozpędzić się do 70 km/h. Udźwignie łącznie około 300 kilogramów, co pozwoli na przenoszenie towarów i złapanych bandytów.

Dubajska policja ma być wyposażona w taki sprzęt do 2020 roku. Współautorem przedsięwzięcia jest rosyjska firma.

Zobacz wideo prezentację motocykla:

Przeczytaj więcej
Komentarze