Powstała maszyna do odbierania sobie życia. Ten wynalazek przeraża

Redakcja
24.11.2017  12:44
Powstała maszyna do odbierania sobie życia. Przerażający wynalazek
Powstała maszyna do odbierania sobie życia. Przerażający wynalazek Fot: exitinternational.net

Kapsuła ma pomóc w odejściu na własne życzenie.

Smutny los samobójców bardzo często odbija się również na innych osobach. W przypadku np. warszawskiego metra, komunikacja zostaje sparaliżowana na kilka godzin. Doktor Philip Nitschle znalazł rozwiązanie problemu – kapsułę do umierania.

Sarco - tak nazywa się wynalazek australijskiego doktora. To specjalny sarkofag, który ma umożliwiać odebranie sobie życia w spokojnych i cywilizowanych warunkach. Każda osoba wchodząca do urządzenia będzie mogła wygodnie się położyć, a następnie uruchomić „proces umierania”.

Sarco nie używa żadnych zakazanych substancji, nie wymaga też wbijania igieł. Każdy, kto zda test, może wejść do maszyny i legalnie odebrać sobie życie – powiedział Philip Nitschle (exitinternational.net).

Jak wyjaśnia portal lifenews.com, wszystko zaczyna się od internetowego testu, który trzeba będzie wypełnić przed złożeniem zamówienia na Sarco. Po zaliczeniu zadania, otrzyma się kod umożliwiający zakup własnej kapsuły. Całość ma być produkowana za pomocą drukarki 3D w Holandii, a następnie dostarczana do domu klienta.

Umieranie na życzenie

Nitschke jest zdania, że każdy człowiek jest panem swojego życia i decydowanie o jego zakończeniu również zależy od danej osoby. Proces umierania w kapsule ma być prosty, ale nie do końca przyjemny.

Po ułożeniu się w sarkofagu, zostanie on wypełniony ciekłym azotem, obniżając w ten sposób temperaturę i poziom tlenu. Samobójca umrze w ciągu kilku minut z powodu wychłodzenia, uduszenia lub zatrzymania akcji serca. Sarco można zatem wykorzystać jako nowoczesną, błyszczącą trumnę.

Pomysł jest przerażający, ponieważ najczęściej psychologowie lub terapeuci starają się odwieść przyszłych samobójców od podejmowania pochopnych decyzji. W tym przypadku sposób na odebranie życia zostaje podany jak na tacy. Wystarczy tylko nacisnąć guzik.

Przeczytaj więcej
Komentarze