Producent laptopów instaluje w nich program spowalniający system. Użytkownicy są wściekli

Redakcja
29.11.2017  14:04
Producent laptopów instaluje w nich program spowalniający system. Użytkownicy są wściekli
Producent laptopów instaluje w nich program spowalniający system. Użytkownicy są wściekli Fot: Flickr.com/DeclanTM

Zauważono znaczne obciążenie pamięci komputerów.

Wydawałoby się, że czasy przymusowej instalacji zbędnych programów od producenta są już dawno za nami. Jak donosi serwis kompuerswiat.pl, Hewlett-Packard dodaje zbędne oprogramowanie bez wiedzy użytkownika. Co więcej, zabieg ten spowalnia działanie sprzętu.

Mowa o HP Touchpoint Analytics, które zainstalowane jest na każdym komputerze firmy HP. To swojego rodzaju centrum dowodzenia z różnymi opcjami dotyczącymi monitorowania sterowników i ustawień. Problem w tym, że taki „kombajn” negatywnie wpływa na działanie urządzeń. W przypadku starszych modeli może znacznie pogorszyć komfort pracy.

Spowalnia starsze urządzenia

Komputerswiat.pl podaje, że obecnie nikt nie odkrył jeszcze sposobu, w jaki aktualizowana jest aplikacja. W menedżerze zadań systemu Windows zauważono samoczynne włączanie i wyłączanie różnych aplikacji, co obciążą pamięć komputera nawet do 95 proc. Nie wiadomo, czy spowalnianie jest celowym zabiegiem.

We wrześniu 2017 roku media poinformowały o sprawie Lenovo. Firma musiała zapłacić 3,5 mln dolarów kary za instalację oprogramowania bez zgody użytkowników. Warto zatem zwracać uwagę na wszystkie nietypowe opcje w komputerach i smartfonach. Coraz więcej mówi się o cyber atakach i wykradaniu danych.

Przeczytaj więcej
Komentarze