Samsung przegrał w sądzie z Apple. Oto kwota, jaką musi zapłacić

Redakcja
08.11.2017  10:51
Samsung przegrał w sądzie z Apple. Oto kwota, jaką musi zapłacić
Samsung przegrał w sądzie z Apple. Oto kwota, jaką musi zapłacić Fot: East News

Wyrok jest ostateczny i nie można go zmienić.

Świat obiegła informacja o sądowym wyroku w sprawie Samsunga. Po wielu latach walki, koreańska firma przegrała z Apple. Korporacje spierały się ze sobą na temat rozwiązania przeniesionego z iPhone’ów do smartfonów Galaxy. Mowa o przewijaniu ekranowego przycisku w bok, aby odblokować telefon. Wysokość grzywny liczy się w milionach.

„Przesuwanie w bok” to popularny sposób usunięcia ekranu blokady urządzeń spod znaku iPhone. To właśnie pierwsze modele zaprezentowały światu niecodzienne rozwiązanie. Najwyraźniej było tak dobre, że Samsung postanowił je skopiować, co doprowadziło do złożenia pozwu przez Apple.

 

Samsung przegrał

Jak podaje serwis theverge.com, sprawa ma swój finał i wyrok brzmi jasno – Samsung bezprawnie używał pomysłu Amerykanów. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zarządził karę w wysokości 120 milionów dolarów, czyli około 439 milionów złotych, które należy wpłacić jako zadośćuczynienie za naruszenie patentu.

Decyzja jest ostateczna i nie można się od niej odwołać. Być może przegrana przyczyniła się do stworzenia reklamy, która wyśmiewa produkty z logiem nadgryzionego jabłka i zachęca do kupna nowego Galaxy Note 8.

Przeczytaj więcej
Komentarze