Saudyjski książę wyda 500 miliardów dolarów. Zbuduje miasto przyszłości

Redakcja
25.10.2017  17:02
Saudyjski książę wyda 500 miliardów dolarów. Zbuduje miasto przyszłości
Saudyjski książę wyda 500 miliardów dolarów. Zbuduje miasto przyszłości Fot: East News, kolaż: Planeta.FM

Ogromne przedsięwzięcie wkrótce wejdzie w pierwszą fazę.

Rozpoczęły się pierwsze plany dotyczące budowy miasta przyszłości. Zamożny książę chce stworzyć metropolię 33 razy większą od Nowego Jorku, w której każdy obywatel świata będzie mile widziany. Królestwo Arabii Saudyjskiej przeznaczy na ten projekt łącznie 500 miliardów dolarów.

Muhammad ibn Salman podzielił się swoimi planami dotyczącymi futurystycznego miasta NEOM. Miałoby ono zajmować łącznie prawie 26,5 tys. kilometrów kwadratowych. Mieszkańcy korzystaliby z odnawialnych źródeł energii i nowoczesnej technologii. Niewykluczone, że w codziennym życiu pomagałyby roboty.

Książę zdradził, że całość zostałaby postawiona na granicy Arabii Saudyjskiej, Egiptu i Jordanii. Jak podaje serwis cnbc.com, większość ludzi mogłoby dotrzeć do miasta w ciągu 8 godzin. Umiejscowienie nie jest przypadkowe, co więcej, ma charakter symboliczny, ponieważ miasto przyszłości leżałoby jednocześnie w Azji, Europie i Afryce. Pierwsza faza ma rozpocząć się w 2025 roku.

Różnica do jakiej dążymy w przypadku miasta NEOM jest taka sama, jak różnica między tymi telefonami - czytamy w poniższym wpisie.

Przeczytaj więcej
Komentarze