Smartfon ze składającym się ekranem. Pierwszy taki na świecie

Redakcja
19.10.2017  17:33
Smartfon ze składającym się ekranem. Pierwszy taki na świecie
Smartfon ze składającym się ekranem. Pierwszy taki na świecie Fot: YouTube.com/ZTE USA

Pozwala na korzystanie z wielu aplikacji jednocześnie.

Wiele producentów telefonów trzyma się trendu ekranu bez ramki, ale ZTE zaskoczyło wszystkich swoim rozwiązaniem. Zaprezentowano model Axon M składający się z dwóch ekranów, które można połączyć w jeden.

Chińska firma zdecydowała się wyłamać z mody na większe wyświetlacze i postawiła na oryginalność. Ich najnowszy produkt z pewnością będzie wyróżniać się na tle innych. Axon M ma dwa ekrany, które mogą zarówno tworzyć jedność, jak i pracować niezależnie od siebie.

Pierwszy z nich znajduje się z tyłu, a drugi z przodu. Po złożeniu może funkcjonować jak tablet. To pierwsze takie urządzenie na świecie. Firma Samsung pracuje nad podobnym rozwiązaniem już od wielu lat.

 

Siła dwóch ekranów

Drugi ekran może służyć jako podpórka podczas oglądania filmów lub jako osobny wyświetlacz dla znajdującej się naprzeciwko nas osoby.  W ten sposób grupa znajomych może wspólnie oglądać to samo wideo. Podczas pisania wiadomości e-mail na pierwszej części, druga może służyć do przeglądania internetu.

Z informacji podanych przez businessinsider.com.pl wynika, że sercem smartfona jest procesor Qualcomm Snapdragon 821. „Na pokładzie” znajdziemy również 4 GB RAM i 20 megapikselowy aparat. Przekątna obu ekranów ma 5,2 cala, których rozdzielczość wynosi 1080p.

Niestety, cacko nie trafi na polski rynek. Obecnie przeznaczone jest dla klientów za oceanem. Premiera w Stanach Zjednoczonych przewidziana jest na listopad. Smartfon ma kosztować 725 dolarów, czyli około 2600 złotych.

Zobacz wideo o ZTE Axon M:

Przeczytaj więcej
Komentarze