Stolica Korei Północnej z lotu ptaka. To pierwsze takie wideo na świecie

Redakcja
23.10.2017  12:43
Stolica Korei Północnej z lotu ptaka To pierwsze takie wideo na świecie
Stolica Korei Północnej z lotu ptaka To pierwsze takie wideo na świecie Fot: YouTube.com/nknewsorg

Przerażające pustki na ulicach miasta.

Zwiedzanie Korei Północnej jest bardzo ograniczone, dlatego wszystkie materiały z tamtego miejsca są chętnie oglądane przez wiele osób. Do sieci trafiło wideo nagrane w 360 stopniach, które przedstawia niecodzienne spojrzenie na stolicę kraju – Pjongjang.

Turyści wracający z tego kraju bardzo często skarżą się bycie pod nieustanną obserwacją. Każdemu przyjezdnemu przydzielany jest opiekun, który ma dbać o to, aby wczasowicz nie zobaczył więcej niż powinien. Zdjęcia można wykonywać jedynie w wyznaczonych miejscach.

Upiorne miasto duchów

Tym bardziej cenne jest wideo, gdzie można podziwiać Pjongjang w całej okazałości. Miasto wydaje się być opustoszałe, brakuje w nim samochodów. Nigdzie nie można dopatrzyć się większego skupiska ludzi, miejsca publiczne są puste.

Jak podaje serwis chip.pl, film nakręcił Singapurczyk Aram Pan, który otrzymał pozwolenie od północnokoreańskich władz na przelot motolotnią. Oczywiście materiał został ocenzurowany przez odpowiednią komisję, ale sam autor dodaje, że światło dzienne ujrzało ponad 90% nakręconego wideo.

Zobacz wideo z Korei Północnej:

Przeczytaj więcej
Komentarze