Wszystkie nowości z konferencji Google. Apple i Samsung mogą mu pozazdrościć

Redakcja
05.10.2017  12:02
Sprzęty z konferencji Google. Słuchawki, Pixel 2 oraz asystent domu
Sprzęty z konferencji Google. Słuchawki, Pixel 2 oraz asystent domu Fot: Made by Google

Firma z Mountain View pokazała sprzęty z ciekawą technologią.

W środę 4 października odbyła się konferencja Google, na której firma zaprezentowała swoje najnowsze zabawki. Wśród całej grupy urządzeń znajdują się prawdziwe perełki, jak na przykład słuchawki tłumaczące mowę w czasie rzeczywistym.

Wydarzenie odbyło się w San Francisco, ale można było oglądać je w za pośrednictwem internetu. Podczas pokazu zapowiedziano nową technologię, o którą powiększy się rodzina Google. Potwierdzone zostały informacje z dostępnych wcześniej wycieków nt. Google Pixel 2 i Pixel 2 XL.

Google Pixel 2 i Pixel 2 XL

Wodoodporne telefony z opcją szybkiego ładowania i bardzo dobrym aparatem fotograficznym tworzącym rozmycie w tle, niczym drogie obiektywy. Jak podaje antyweb.pl, technologia Google Lens pozwoli na skanowanie okolicy w poszukiwaniu informacji. Wystarczy skierować telefon w stronę restauracji, aby poznać szczegóły dotyczące jej menu, oceny i godzin otwarcia.

Wprowadzono również technologię Active Edge, która polega na wyczuwaniu nacisku na krawędzie telefonu. Przytrzymanie odpowiedniego rogu pozwoli na uruchomienie wybranej aplikacji, np. aparatu.

Google Pixel 2 kosztować ma około 2374 złotych w Stanach Zjednoczonych, a Google Pixel 2 XL około 3105 złotych.

Słuchawki z tłumaczem

Pixel Buds to słuchawki bezprzewodowe ze specjalnym pudełkiem, które pozwala na ładowanie ich w ciągu dnia. Urządzenie łączy się z asystentem głosowym w telefonie z systemem Android, co pozwala na uruchomienie nowej, potężnej funkcji.

Jak podaje serwis instalki.pl, słuchawki będą tłumaczyć rozmowę w czasie rzeczywistym. Oznacza to, umożliwienie dyskusji z osobą posługującą się innym językiem. Urządzenie będzie zbierać wypowiedziane zdania, aby natychmiast przetłumaczyć wypowiedź na ojczysty język. Obsługiwanych będzie łącznie 40 języków, w tym polski. Obecnie jednak nie planuje się dystrybucji gadżetu w Polsce.

 

Inteligentny asystent domu

Zaprezentowano nową wersję urządzenia Google Home. Inteligentny głośnik pozwoli na darmowe połączenia telefoniczne na terenie USA, Kanady i Wielkiej Brytanii. Jak podkreśla portal antyweb.pl, sama komunikacja nie jest jedyną nowością. Google Home ba być sterowany za pomocą asystenta głosowego, sztucznej inteligencji rozumiejącej polecenia.

Możliwe będzie sterowanie sprzętami w całym domu za pomocą komend, ustawienie powiadomień, wyszukiwanie informacji w Google. Maszyna rozpozna osobę, z którą rozmawia. W ten sposób prośba o zagranie ulubionej muzyki będzie dopasowana do użytkownika aktualnie korzystającego z urządzenia.

Stałe połączenie z internetem będzie gwarantować nieograniczony dostęp do informacji. Na przykład głos asystenta poprosi domowników o szybsze wyruszenie w podróż, ze względu na tworzące się korki. Google sam zdecyduje na jakim urządzeniu odpowiada na zadane pytanie.

Wiele więcej

Oprócz słuchawek, asystenta domu i smartfona, Google pokazało również mini kamerę Google Clips z aparatem 12 Mpix i 8GB pamięci wewnętrznej. Warty uwagi jest także zestaw okularów wirtualnej rzeczywistości Daydream View oraz dotykowy notebook Google Pixelbook.

Konferencję można uznać za udaną. Wiele rozwiązań sprawia, że konkurencja zostaje nieco w tyle. Wszystkie fascynujące informacje na temat głosowego asystenta i fotograficznych możliwości telefonu przykrywają nieco szał związany z produktami Apple – iPhone 8 oraz iPhone X.

Przeczytaj więcej
Komentarze