Zakaz telefonów w szkołach od września. Uchwalono nową ustawę

Redakcja
14.12.2017  10:07
Zakaz telefonów w szkołach od września. Uchwalono nową ustawę
Zakaz telefonów w szkołach od września. Uchwalono nową ustawę Fot: East News

Teraz uczniowie będą mogli skupić się na nauce.

Nie powinien dziwić fakt, że dzieci w coraz młodszym wieku sięgają po smartfony. Urządzenia towarzyszą im w codziennym życiu, również podczas przebywania w szkole. Zauważono niepokojące zachowanie młodzieży, która przestaje ze sobą rozmawiać. Rozwiązaniem ma być zakaz używania telefonów.

Prawo związane z telefonami w szkołach ma wejść w życie na początku nowego roku szkolnego. Obecnie uczniowie mogą jeszcze cieszyć się nowinkami technologicznymi na lekcjach i przerwach, ale od września stanie się to niemożliwe – tak postanowił francuski rząd.

ezgif.com-gif-maker (1)

Nie wszystkim się to podoba

Jak zaznacza serwis theguardian.com, młodzież będzie mogła przynosić ze sobą telefony i tablety, ale do czasu zakończenia lekcji muszą pozostać zamknięte w szafkach. Władze szkół mają nadzieje, że uda się w ten sposób polepszyć jakość nauki.

Rozwiązaniu sprzeciwiają się rodzice. Ich zdaniem smartfony są niezbędne, aby dzieci mogły pozostawiać z nimi w kontakcie. Nie wyobrażają sobie braku rozmów ze swoimi pociechami w przerwach między lekcjami. Według opiekunów, lepszym rozwiązaniem byłyby zagłuszacze sygnału uniemożliwiające korzystanie z internetu w danym pomieszczeniu.

Jeżeli zmiany przyniosą jakieś efekty, z pewnością inne kraje Unii Europejskiej pójdą w ślady Francji.

Zagłosuj

Czy podobne rozwiązanie powinno się wprowadzić w Polsce?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze