Apple ewakuowało cały sklep. Przyczyną była awaria baterii w iPhonie

Karol Decka
10.01.2018  11:38
Apple ewakuowało cały sklep. Przyczyną była awaria baterii w iPhonie
Apple ewakuowało cały sklep. Przyczyną była awaria baterii w iPhonie Fot: East News

Na miejscu konieczna była pomoc lekarzy.

W szwajcarskim sklepie Apple Store w Zurychu konieczna była ewakuacja całego budynku ponieważ istniało wysokie ryzyko wybuchu. Pracownicy nie chcieli ryzykować zdrowia i życia osób znajdujących się w pomieszczeniu, dlatego na zewnątrz wyprowadzono łącznie około 50 ludzi.

Przyczyną alarmu była silnie nagrzewająca się bateria, która zaczęła dymić się podczas wymieniania jej w jednym z iPhone’ów. Media na całym świecie pisały o wielu przypadkach eksplozji spowodowanych wadliwym akumulatorem w produktach Apple. Tym razem do tragedii mogło dość w samym sklepie producenta.

Szwajcarska Policja opublikowała zdjęcia eksplodującego telefonu iPhone 6s Plus ze sklepu Apple Store w Zurychu - napisano na Twitterze.

Poparzenia i śledztwo

Jak podaje agencja informacyjna reuters.com, pracownik pracujący przy wymianie baterii doznał poparzeń, a siedem innych osób znajdujących się w pobliżu wymagało opieki medycznej. Żaden poszkodowany nie został przetransportowany do szpitala, zatem obrażenia nie zagrażały życiu.

Obsługa zachowała się bardzo dobrze. Rozgrzaną baterię posypano piaskiem szklarskim, co pozwoliło na powstrzymanie dymienia i oczyszczenie powietrza za pomocą wentylatorów – komentują policjanci (reuters.com).

Apple nie odniosło się do tych wydarzeń, w sieci brakuje jakiegokolwiek komentarza firmy. Policjanci zapowiedzieli, że dokładnie zbadają sprawę. Oficjalnie nie zdradzono, jaki model telefonu był przyczyną wypadku. Z wcześniejszych artykułów wynika, że wadliwą baterię wykrywano w iPhone 7, iPhone 8 oraz iPhone X w sporadycznych przypadkach.

Zagłosuj

Na jakim systemie działa Twój smartfon?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze