Apple wymienia baterie w iPhone'ach. Znamy cenę usługi w Polsce

Karol Decka
03.01.2018  11:06
Apple wymienia baterie w iPhone'ach. Znamy cenę usługi w Polsce
Apple wymienia baterie w iPhone'ach. Znamy cenę usługi w Polsce Fot: YouTube.com/Repairs Universe

Teraz również klienci z naszego kraju mogą skorzystać z obniżki.

Przyczyną zmiany cen jest głośna sprawa spowalniania sprzętu przez łączenie jego mocy z żywotnością baterii. Wielu testerów dowiodło, że po wymianie akumulatora na nowy, iPhone działał niemal jak nowy. Apple przyznało się do błędu i chce odbudować nadszarpnięte zaufanie klientów.

Na rodzimym rynku w Stanach Zjednoczonych akcja z tańszą wymianą rozpoczęła się już pod koniec 2017 roku, kiedy to cena usługi spadła z 79 dolarów (273 złotych) do 29 dolarów (100 złotych). Do tej pory wiadomo było jedynie, że opcja ma również dotyczyć Polski, ale nie podano żadnych konkretnych szczegółów.

Tańsza wymiana baterii w iPhone’ach

Teraz znana jest już oficjalna polska cena wymiany baterii, o czym poinformowała pracownica jednego z salonów iSpot. Jak podaje serwis tablety.pl, za nowy akumulator posiadaczom iPhone’ów przyjdzie zapłacić 149 złotych.

Oferta dotyczy takich modeli jak: iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7, oraz iPhone SE i wersje Plus. Użytkownicy powinni zauważyć znaczny wzrost szybkości działania urządzenia. Promocja nie dotyczy starszych modeli, a koszt usługi może się różnić w serwisach typu Cortland czy iMad.

Przeczytaj więcej
Komentarze