18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Specjaliści biją na alarm. Powstaje armia robotów, która zniszczy ludzkość

Redakcja
06.04.2018  16:05
Roboty z filmu Terminator
Roboty z filmu Terminator Fot: East News/RIA Novosti

Zabójcze maszyny mają być gotowe do akcji jeszcze w 2018 roku.

Armia robotów może przejąć władzę nad światem i zniszczyć ludzkość. To nie scenariusz kolejnego „Terminatora”. Jak podaje fortune.com, naukowcy z Koreańskiego Instytutu Zaawansowanej Nauki i Technologii (Kaist) Uniwersytetu Południowokoreańskiego we współpracy z firmą zbrojeniową Hanwha Systems do końca 2018 roku chcą stworzyć taką armię.

Roboty mają być w pełni autonomiczne. Już teraz nazywa się je „robotami-mordercami”. Mają powstać także autonomiczne łodzie podwodne i wyrzutnie rakiet. Specjaliści ds. sztucznej inteligencji z kilkudziesięciu krajów podpisali list bojkotujący takie działania.

Światowy bojkot Kaist. Specjaliści podejrzewają, że w Korei jest tworzona armia morderczych robotów ze sztuczną inteligencją - napisał Rowan Van Dijk.

Seksroboty i maszyny do zabijania

Szef Kaist profesor Sung-Chul Shin zaprzeczył, że trwają prace nad maszynami do zabijania. Powiedział, że Kaist ceni prawa człowieka i standardy etyczne. Zapewnia, że zajmuje się jedynie badaniami, które mają polepszyć świat.

Ludzkość nie bez powodu obawia się inteligentnych robotów i „robokalipsy”. Firma Boston Dynamics stworzyła robota, który sam otwiera sobie drzwi i nie ma przed nim ucieczki.

Jak na razie popularnością cieszą się seksroboty. Stworzono już nawet takie, które potrzebują ciepła rodzinnego.

ZOBACZ TEŻ: Żyją w trójkącie z seksrobotem. Dzieci go uwielbiają

Robot stworzy przez Kaist:

Zagłosuj

Czy obawiasz się, że roboty przejmą władzę nad światem?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze