Dostawca pizzy, mobilny hotel i sklep. Nowe samochody od Toyoty [ZDJĘCIA]

Karol Decka
10.01.2018  14:34
Dostawca pizzy, mobilny hotel i sklep. Nowe samochody od Toyoty
Dostawca pizzy, mobilny hotel i sklep. Nowe samochody od Toyoty Fot: YouTube.com/Toyota Global Newsroom

Przyszłość jest tuż za rogiem.

Koncern samochodowy Toyota zapowiedział zupełnie nową linię samochodów, które już niebawem pojawią się na drogach. Ich zaletą ma być modułowa budowa i fakt, że sprawdzą się w dowolnym rodzaju transportu. Każdy z modeli Toyota e-Palette będzie autonomicznym pojazdem o długości od 3 do 7 metrów, kierowanym bez pomocy człowieka.

Jak podaje serwis topgear.com, samochód nie jest jedynie marzeniem projektantów, ponieważ firma zyskała silnych partnerów chcących wzbogacić swoje usługi o elektryczne pojazdy. Póki co, oficjalnie potwierdzono współpracę ze sklepem Amazon, przewoźnikiem Uber oraz restauracjami Pizza Hut, zupełnie jak w serialu „Czarne lustro”. Choć oferowane przez nich produkty znacznie się różnią, e-Palette spełni każde wymagania.

Na zaprezentowanych wideo można zobaczyć „samojeżdżące” mini-restauracje z piecem do pizzy, laboratoria, mobilne pokoje hotelowe, taksówki, autobusy, a także samochody dostawcze i sklepy, które same przyjadą do klienta. Jeden z filmów przedstawia zakupy butów online. Pojazd sam dotarł do klienta i pozwolił na wybór odpowiedniego obuwia, po czym wrócił do bazy.

Pierwsze auta z linii e-Palette wyjadą na drogi w 2020 roku w Tokyo podczas igrzysk olimpijskich.

Przeczytaj więcej
Komentarze