18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kultowe urządzenie z „Matrixa” na rynku. Będzie można poczuć się jak Neo

Redakcja
26.02.2018  11:15
Scena z filmu "Matrix"
Scena z filmu "Matrix" Fot: East News/Everett Collection

Być może w nowej wersji powróci także film Wachowskich.

Dobra wiadomość fanów „Matrixa”. Obecna w nim technologia znów stanie się rzeczywistością. Firma HMD Global ma już prawa do wszystkich produktów marki Nokia. Przy okazji targów MWC poinformowano, że zaoferuje również model telefonu 8110. Używał go Neo we wspomnianym filmie. 

Jak podaje komorkomania.pl, nowa wersja telefonu (4G) będzie miała wbudowany dwurdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 205 (1,1 GHz) oraz 4 GB pamięci eMMC. Prawdopodobnie HMD Global zdecydowało się na sprzedaż tego urządzenia, ponieważ reaktywacja Nokii 3310 okazała się sukcesem.

telefon nokia matrix

Powrót legendy

Legendarny telefon zadebiutował na rynku w 1996 roku. Był wówczas rewolucją technologiczną. Wyróżniał się wygiętą obudową i charakterystyczną „bananową” osłoną klawiatury alfanumerycznej. W 1999 roku pojawił się na ekranie w produkcji braci Wachowskich.

Telefon ma być dostępny w sklepach od maja. Jego koszt to ok. 79 euro (323 złote).

Na rynek wróci nie tylko kultowa komórka, ale i być może sam "Matrix". Jak podaje hollywoodreporter.com, film prawdopodobnie doczeka się nowej wersji. Producent oryginalnej trylogii Joel Silver rozpoczął rozmowy z Warner Bros. Nie wiadomo, czy nakręcono by reboot, czy kontynuację. Keanu Reeves wyraził zainteresowanie powrotem do roli Neo.

Powraca "bananowy" telefon z "Matrixa". Chyba takiego obecnie potrzebuję. Wytrzyma 25 dni bez ładowania - napisał Silviu Stahie na swoim Twitterze.

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy interesuje cię telefon z "Matrixa"?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze