Inteligentne bikini ze specjalnym czujnikiem. Zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo

Karol Decka
11.01.2018  14:51
Inteligentne bikini ze specjalnym czujnikiem. Zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo
Inteligentne bikini ze specjalnym czujnikiem. Zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo Fot: East News / Spinali Design

Rozwiązanie gwarantuje idealną opaleniznę.

Najnowsza technologia to nie tylko smartfony, roboty i płaskie telewizory. To również gadżety, które pozwalają w ulepszaniu codziennego życia, a w przypadku tego wynalazku – chronią również zdrowie. Francuska firma Spinali Design stworzyła bikini ostrzegające przed nadmiarem słońca.

Zadaniem „inteligentnego bikini” jest monitorowanie ilości światła słonecznego, które uderza w ciało człowieka. Specjalna aplikacja zainstalowana w telefonie pozwala dokładnie sprawdzić, czy i w jaki filtr przeciwsłoneczny należy się zaopatrzyć.

Inspiracją do stworzenia tego projektu był widok ludzi czerwonych jak ugotowane homary – powiedziała Marie Spinali, szefowa Spinali Design (metro.co.uk).

Jak wyjaśnia serwis metro.co.uk, jeżeli użytkownik przez długi czas nie smarował swojej skóry odpowiednim specyfikiem, aplikacja wyśle stosowne przypomnienie. Wszystko na podstawie danych zebranych przez czujniki wbudowane w kostium, określają one moc promieni UV, jakie dotykają nasze ciało.

Bikini Spinali Design
Bikini Spinali Design Fot: East News / Spinali Design

Wygodny i bezpieczny

Noszenie stroju nie przeszkadza w zabawie na plaży czy w otwartym basenie, ponieważ zainstalowana technologia jest wodoodporna. Dostępna jest również opcja wyjęcia urządzenia, np. przed włożeniem bielizny do pralki.

Twórcy pomyśleli także o opcji dla par, która ma wprowadzić nieco romantyzmu podczas plażowania. Po włączeniu tej funkcji, aplikacja wysyła powiadomienie na telefon partnera, dając jasny sygnał, że nadszedł czas na wtarcie kremu w ciało swojej drugiej połówki.

Cena zestawu bikini zaczyna się od 129 euro, czyli 538 złotych, a za męskie kąpielówki zapłacimy 97 euro, co daje około 405 złotych. W ofercie dostępne są także czapki dla najmłodszych. Ich koszt to 53 euro, jakieś 221 złotych. Dbanie o zdrowie nie jest tanie.

Bikini Spinali Design
Bikini Spinali Design Fot: East News / Spinali Design
Zagłosuj

Gdzie plażujesz najczęściej?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze