Dadzą przyjemność i odbiorą życie. Uczeni ostrzegają przed atakiem seksrobotów

Karol Decka
03.01.2018  16:10
Dadzą przyjemność i odbiorą życie. Uczeni ostrzegają przed atakiem robotów
Dadzą przyjemność i odbiorą życie. Uczeni ostrzegają przed atakiem robotów Fot: Instagram.com/abyssrealdoll

Maszyny mogą stać się silną bronią przeciwko ludzkości.

Elon Musk wielokrotnie ostrzegał przed rosnącym niebezpieczeństwem ze strony sztucznej inteligencji. Z czasem roboty mogą rozwinąć się do tego stopnia, że prace nad nimi wymkną się pod kontroli. Nie musi być to daleka przyszłość, ponieważ pierwsze ataki mogą nadejść już wkrótce. Wszystko za sprawą seksrobotów.

Dmuchane lalki to już przeżytek. Teraz wynalazcy ścigają się w stworzeniu jak najlepszego robota dostarczającego przyjemność i niemal prawdziwy dotyk. Co jakiś czas mówi się nawet o urządzeniach potrafiących symulować ludzkie emocje. Jak podaje serwis dailymail.co.uk, dr Nick Patterson ostrzega jednak, że każdy cyber sprzęt da się zmodyfikować i jest on narażony na atak hakerów.

Coraz więcej osób sprawia sobie seksroboty, aby nie tylko zaspokoić swoje żądze, ale również ciekawość. Chociaż ceny takich urządzeń są wysokie, fanom zabawek to nie przeszkadza. W Berlinie powstał nawet dom publiczny, w którym „pracują” wyłącznie maszyny zaprogramowane do erotycznego zaspokajania klientów.

Robot

Zabójcza kochanka

Zdaniem Pattersona, każdy sprzęt może zostać zaatakowany. Seksrobot mógłby zabić człowieka w najmniej oczekiwanym momencie. Pod delikatną sztuczną skórą kryją się metalowe elementy, które z łatwością złamią ludzkie kości.

Gdy robot zostanie zhakowany, przestępca uzyska pełną kontrolę i może dawać mu polecenia. Seksroboty mogą w przyszłości używać systemu operacyjnego jak komputery czy smartfony. Oznacza to, że jeśli taki system podłączy się do internetu, narazimy go na atak hakerów - powiedział dr Nick Patterson (dailystar.co.uk).

Oprócz tego, mechaniczne kochanki mogłyby podsłuchiwać ludzi lub próbować wyciągnąć od nich informacje. Najróżniejsze wrażliwe dane trafiałyby do hakerów, co prowadziłoby do szantażu właścicieli seksrobotów.

Założyciel firmy Tesla jest jednym z inwestorów projektu DeepMind, który polega na rozwoju sztucznej inteligencji. Musk chce w ten sposób czuwać nad projektem. Czy milioner ma rację? Tego przekonamy się w przyszłości.

Robot
Zagłosuj

Czy seksrobot byłby dobrym zakupem?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze